אוכל לכלבים או אוכל לאנשים?

הפעלות עם כלבים

אנחנו רגילים שידידינו החמודים ההולכים על ארבע אוכלים כל הנקרה בדרכם וזה בסדר להגניב להם את השאריות מארוחת הצהריים שלנו (הרי הם בהו בנו בעיני עגל מתחננות לכל אורכה אז איך אפשר שלא?), אבל מסתבר שזה לגמרי לא הדבר המומלץ לעשות, אפילו שהם "שורדים" את זה לרוב ולא נוצרות שום בעיות, לפחות לא למראית עין או לטווח הקצר.

העניין הוא שאוכל לכלבים הוא דבר חשוב שיש להקפיד בו ולהתאים אותו ספציפית לסוג הכלב שהצטרף למשפחה שלכם. לעתים, נתונים כמו גזע הכלב, גילו וגודלו למשל, הם דברים שיש לקחת בחשבון כשבוחרים אוכל לכלבים. הרבה מהאוכל שאנחנו אוכלים וברגעי חולשה מגניבים גם להם כי הם מביטים בנו בתחינה או קצת 'מתקרצצים' לנו על הצלחת – לא ממש עושה להם טוב גם אם אנחנו לא מבחינים בזה מיד. זה גם עניין של חינוך אגב. זה לא קל לסרב וזה ממש עושה נעים בלב לשמח את הכלב ולתת לו מה שהוא כה משתוקק לו ולחוש אחר כך כמו הגיבורים שלו שפינקו אותו עם מה שהוא רוצה, אבל הכלה רוצה הכל וזה לא בהכרח מה שהוא צריך ומה שטוב לו, לעתים אפילו פוגע. ובדיוק בשביל אנחנו כאן, להיות "המבוגר האחראי". להיות קצת נוקשים, לחנך ולהאכיל במה שבריא. כמו הורים טובים. וכמובן, הכל ברכות ואהבה, זה לא סותר. בסופו של דבר, אנחנו רוצים בשבילם את הכי טוב שאפשר ושיהיו בריאים, שמחים וחזקים ויישארו איתנו כחלק מהמשפחה כמה שיותר שנים.כלבנות טיפולית

כשאנו נכנעים לכלב ומוותרים לו על אכילת האוכל לכלבים שלו, זה יכול לעודד בעיות שונות בטווח הארוך, כאמור – בעיות שיניים, למשל. שיני הכלב עלולות להקהות, להיחלש או להירקב, עלולות להיווצר בעיות של ריח רע או בעיות חניכיים שונות. מלבד השיניים, עלולות להיגרם גם בעיות שונות למערכת העיכול. אפילו הפרווה, הרכות והברק שלה, עלולה להיפגע כתוצאה מתזונה לקויה. לפיכך, רצוי וחשוב להיוועץ עם וטרינר לפני שבוחרים אוכל לכלבים שמותאם היטב לכלב שלכם באופן אישי, וכן לעבוד על אילוף וחינוך – גם של הכלב וגם שלכם… הכלב יכול להיות מאוד מחונך, אבל גם אתם צריכים ללמוד להתאפק ולא להגניב לו אוכל "מפנק" כדי למצוא חן בעיניו.

בכל מקרה, אחרי אבחון ובדיקה אצל הווטרינר, תוכלו לדעת איזה מבין שלל הסוגים הרבים והמפתים של אוכל לכלבים המציף את השוק, מותאם לכלבכם בצורה האופטימלית. או אז יהיה צורך להתחשב גם בטעמו של הכלב כי בהחלט יכול לקרות מצב שתקנו אוכל לכלבים שפשוט לא ימצא חן בעיניו. לרוב הם כן אוהבים ואין בעיה אבל במידה ולא אפשר להעביר לבעל כלב אחר או לקנות כמויות קטנות כדי לא לזרוק כסף בלי הבחנה. אפשר גם לקחת "טעימות" מאוכל לכלבים שחבריכם קונים לכלבים שלהם, בהנחה ומתאים גם לכלב שלך ולבדוק בדרך הזו מה טעמו. הכי חשוב, להקפיד להאכיל אותו או לפנק אותו רק במה שמתאים לו. יש חטיפים לכלבים, עצמות וכדומה והם יאהבו אתכם בכל מקרה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *