שיכוך זעזועים

שיכוך זעזועים

איכות הבנייה בישראל חייבת להיות איכותית ותקנית על פי חוק ומותאמת לייעודים שלה. כך, הבנייה חייבת למנוע רעשים או זעזועים שונים לעבור דרך תקרות וקירות, ובמיוחד כאשר מדובר במבנים לתעשייה או לעסקים שיש בהם רעשים גבוהים, שימוש בציוד וברמקולים שמעבירים מוזיקה שיש בה באסים חזקים בתדר נמוך. מוזיקה בתדר נמוך או כל רעש אחר בתדר כזה מצליחים לעבור קירות ותקרות על ידי הזעזועים שנשלחים לחללים בחרבי המבנה דרך הקירות. זה קורה בדרך כלל משום שלא השכילו לבנות את המבנה עם הבידוד האקוסטי הנחוץ או בידוד מסוים שמניחים בין קומות ובין חדרים כדי לבודד ולאטום מפני הזעזועים האלה. בדרך כלל, מגלים את זה רק לאחר שהבנייה הושלמה והזעזועים מגלים תוך כדי פעילות.

בעיית הזעזועים והטיפול בה

זעזועים שעוברים דרך הקירות והרצפות אינם רק בעיית מטרדי רעש שיכול לשגע אנשים ולהרוס יחסי שכנות. זעזועים אלה מזיקים הן לבריאות והן למבנים עצמם. זעזועים כאלה יכולים לגרום לסדקים בקירות ולהיחלשות שלהם, במיוחד אם לא השתמשו בחומרים החזקים שיכולים לספוג את האקוסטיקה המזיקה הזאת ולמנוע את הנזק המצטבר שלה. מי שעובד במקומות כאלה או גר בבתים שבהם עוברים הזעזועים באלה מדי יום, עלול לפתח מחלות שונות שגורמות גם להפרעות בקצב הלב מלבד לחץ דם גבוה ופגיעה בשקט הנפשי וברגיעה. זוהי סיבה נוספת לטפל וליצור שיכוך זעזועים כאלה.

כיצד מטפלים בשיכוך זעזועים?

הדרך הטובה ביותר היא לשכך זעזועים מלכתחילה תוך כדי בנייה. עוד לפני שמסיימים את הבנייה יש לבנות קירות עבים מבטוח במקומות תעשייתיים או מקומות שיודעים שישמשו להשמעת מוזיקה חזקה כמו אולפנים או אולמות אירועים. במקומות כאלה מוסיפים גם שכבות בידוד ואיטום לקירות ולרצפות, ובעיקר תקרות אקוסטיות שסופגות את הזעזועים ואינן מעבירות אותן הלאה, לא דרך הרצפה ולא דרך הקירות. יש חומרי איטום מצוינים שמניחים בין פלטות מיוחדות, או אריחים אקוסטיים, או יריעות לאיטום רצפות שמניחים לפני שמסיימים את הריצוף, או שפשוט מדביקים פלטות עם ספוגים או ספוגים אקוסטיים מיוחדים על הקירות או התקרות. כך סופגים את הזעזועים ומונעים מהם לעבור הלאה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *