יתרונות של כרטיס חכם לעובדים

כרטיס חכם לעובדים

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות מעבר של מקומות עבודה משימוש בכרטיסי עובד רגילים לכרטיסים חכמים, כרטיסים בעזרתם אפשר גם לאפשר כניסה של עובדים אל מקום העבודה וכן אל חדרים מסוימים בתוך המבנה, וכן ניתן לקבל מגוון רחב של נתונים אודות העובד, דרך המחשב.

כרטיס עובד חכם מאפשר למקומות עבודה, לקבל ולאחסן אינפורמציה רבה אודות העובד, כזו שיכולה ללמד את מנהליו אודות הרגלים מסוימים וכן אינפורמציה שיכולה לספק נתונים לבחינת מגמות שונות אודות איכות העבודה וכן אודות פרמטרים נוספים שקשורים לעבודה.

כיום אנחנו יכולים למצוא כרטיסים חכמים מסוגים שונים, ישנם כרטיסים אישיים שכוללים תמונות של עובדים וכן אנחנו יכולים למצוא כרטיסים חכמים שכוללים סימון אישי או אלמנטים אישיים מסוימים שיכולים לעזור בזיהוי של העובד, וכן יכולים לעזור לו להיכנס למבנה או לחדרים מסוימים.

בזמן שהעובד משתמש בכרטיס, המידע מתוכו נקלט במחשב וכך אפשר לראות מתי הוא נכנס, מתי הוא יצא, איפה הוא היה וכדומה. מידע זה מחברים אל מידע אודות נתוני שעות, שכר, ומידע נוסף אשר יכול לעזור ללמוד על העובד, על שעות העבודה וכן על הביצועים שלו.

נקודה שצריך לקחת בחשבון, חשוב מאוד שאותו כרטיס חכם לא יהיה ניתן להעברה, כלומר, שזה יהיה כרטיס אישי, שרק העובד יכול להשתמש בו וכל שימוש על ידי עובד אחר או גורם אחר, לא יתאפשר. כך לא יווצר מצב שהעובדים יעבירו את הכרטיס מאחד לשני, וכן לא יווצר מצב בו גורם חיצוני יכול לעשות איזה שימוש בכרטיס.

זו הסיבה שבמקרים רבים נהוג להשתמש בתמונות או בכרטיס ביומטרי עם טביעת אצבע, דברים שאי אפשר לשנות או לזייף. חשוב לציין שהכרטיס עצמו צריך להיות כזה שלא ניתן לבצע בו שום שינוי, כך או אחרת.

לסיום, כרטיס חכם לעובד הוא כלי עבודה חשוב מאוד של עסקים רבים, כאלה אשר מעוניינים לקבל נתונים רבים ולעשות בהם שימושים מגוונים. מרבית העסקים עוברים להשתמש בכרטיסים כאלה, כחלק מתהליך רחב של בניית מאגר מידע מקיף על התנהלות העובדים במקום.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *