מעשירים את עולמו של הילד

mathematics-2640219__340[1]

הילד מבלה שעות רבות מדיי מול מסך המחשב, או שאולי הוא לא מתעניין כל כך בנעשה בבית הספר? בעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים, גם הילדים עלולים לשכוח עד כמה מופלא העולם שלנו. אז אם אתם הורים שאפתנים המעוניינים לקדם את הילד ולפתוח עבורו עולם שלם של חוויות והתנסויות, טוב תעשו אם תרשמו אותו לתכנית העשרה המועברת על ידי טובי המומחים בתחום.

מה לומדים בתכנית ההעשרה

אחת השאלות הנפוצות יותר הבאות מפי ההורים היא "אז איך התכנית תורמת לילד, בעצם?". ייחודיותה של תכנית העשרה הוא שהיא חושפת את התלמידים למגוון רחב של תחומים. התכנית מחולקת למעין מנות קטנות, כך שבמהלך כל מנה טועמים התלמידים מעט מכל דבר. בדרך זו מגלים התלמידים את צפונותיו של היקום – החל מהמפץ הגדול דרך גלקסיות וכוכבים שחורים ומאיימים, וכלה בסבירותה של האפשרות שאנו לא נמצאים לבד בעולם. כמו כן, התכנית נוגעת במנות קטנות גם במבנים הייחודיים הקיימים בעולם וביקום: המבנה של החומר (מולקולות, אטומים), מצבי הצבירה השונים (גז, מוצק, נוזל), מיקרוביולוגיה, המורכבות המופלאה של התא ותורשה גנטית. כמו כן, התלמידים לומדים לא לפחד מנושאים שנחשבים לכבדים יותר כמו פיזיקה, וזוכים להכיר מקרוב את תורת היחסות, שימושיה של הפיזיקה בחיי היום יום, אופטיקה וגלים, תורמת המיתרים, לוגיקה או מכניקת הקוונטים.

מדוע כדאי לרשום את הילד לתכנית

ראשית, מכיוון שמדובר בהזדמנות בלתי חוזרת לתרום לידע של הילד בעודו צעיר. שנית, מכיוון שתכנית ייחודית כמו תכנית העשרה מועברת על ידי מדריכים מקצועיים – נוער שוחר מדע בשיתוף עם מדענים המשתתפים במחקרים במכון וייצמן. ושלישית, מכיוון שהתכנית עושה סדר בבלגן: היא נוגעת בנושאים המדעיים צעד אחר צעד, וכך אט אט נחשפים התלמידים לנושאים מורכבים אך מרתקים, ולומדים על העולם דרך עיניהם של אנשים העוסקים במשך שנים רבות בתחום. אחת המטרות של התכנית היא להראות לתלמידים שאין גבול לידע העצום שאפשר לרכוש, וכי באמצעות נחישות והתמדה ניתן להרחיב את האופקים בכל עת. תכנית ההעשרה תורמת רבות להתפתחותו של הילד – הן במישור האישי-חברתי והן במישור הלימודי, שכן ככל שהילד לומד יותר, כן הוא מרגיש בטוח יותר ביכולותיו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *