גיבורי העט והכתיבה

guitar-2633353__340[1]

לכל אחד מאיתנו יש גיבורים מסוימים להם הוא רוצה להידמות, בין אם מדובר בבני משפחה, חברים או גיבורי תרבות שונים, בין אם זה בספורט, קולנוע, אופנה, ספרות או בכל תחום אחר.

כשאני כותב שירים, הרבה פעם אני שואב השראה מאותם גיבורי תרבות שלי, אמנים שכותבים טקסטים כפי שאני הייתי שמח לכתוב, טקסטים שהייתי שמח להיות מסוגל לא רק להתחבר אליהם אלא גם לכתוב עם אותם מאפיינים דומים לשלהם, וכן להיות מסוגל לכתוב שירים בנושאים דומים לשלהם.

בכל פעם כשאני כותב שירים חדשים, אני כותב את הקול שלי, הקול הפנימי והחיצוני שיוצא מתוכי, אך אין ספק בכלל, שהטקסטים אותם אני כותב הרבה פעמים מושפעים מכתיבה וכן ממוזיקה של אחרים. אני כותב אותם על פי מנגינות של שירים אחרים. כך הרבה יותר קל מבחינה מעשית, לפחות אני חושב שאני מצליח שהשיר יהיה מחולק בצורה דומה לשיר עם מגינה, אך גם מבחינה טקסטואלית זה הרבה יותר נוח, כשאני יודע שאני כותב שיר שמתחבר או מתקשר לשיר של אמן שאני אוהב.

גיבורי הטקסט שלי הם מספר אמנים ישראלים וכן בינלאומיים. בין הישראלים אפשר למצוא אמנים כמו עמיר לב שבעיניי הוא כותב הטקסטים מספר אחד בישראל, אהוד בנאי שהוא מספר הסיפורים בשירים הטוב ביותר שיש, גבריאל בלחסן ששיריו השפיעו עלי מאוד ועוד שורה של אמנים. יש אמנים שהייתי שמח להגיע לרמת הכתיבה שלהם למרות שברור לי שזה לא יקרה, למשל, משורר כמו אלתרמן שאת כתיבתו אני מאוד אוהב או יוסי בנאי, שאני נהנה מכל מה שהוא עשה בחייו.

מבחינת אמנים בינלאומיים, הרי שהאמנים המשפיעים עלי ביותר הם ברוס ספרינגסטין, שהוא הזמר האהוב עלי ביותר, לאונרד כהן שאין מילים לתאר עד כמה אני אוהב את כתיבתו ושירתו, הסמיתס של מוריסי, הדלתות ועוד.

אני יודע שיש פער עצום בין האמנים השונים ואין קשר ביניהם, אך כשאני חושב שירים חדשים או קורא שירים ישנים שכתבתי בעבר, אני מבין שלשם אני חותר ונזכר, אני בחיים לא אכתוב טוב יותר את מה שאחרים כותבים, כמו שאף אחד לא יכול טוב ממני את מה שאני כותב. אז אני כותב כמו שאני יודע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *