הוצאת דרכון ספרדי למי בקלות זה אפשרי

spain-379535_640

אין זה סוד שבמהלך השנים, יותר ויותר ישראלים מבקשים להוציא דרכון אירופאי, בפרט מהרגע בו האיחוד האירופי נוצר כפי שאנחנו מכירים אותו, כגוש כלכלי אחיד, אשר אפשר לנוע ממדינה למדינה בקלות רבה, לגור, לעבוד וללמוד בכל מדינה באיחוד. עבור ישראלים רבים אשר מכירים בכך שהשוק הישראלי הוא קטן ולצערנו, היכולת לנוע ממנו אל מדינות שכנות היא מאוד מצומצמת, הרי שדרכון אירופאי הוא פתרון אידיאלי.

אחד הדרכונים המבוקשים ביותר בקרב ישראלים, מסיבות שונות, הוא דרכון ספרדי. זה נובע הן מהעובדה שמדובר בדרכון שיחסית קל להוציא אותו, אך מעבר לזה, ממשלת ספרד גם יצרה תנאים שאיפשרה לישראלים רבים להוציא דרכון זה. לפני מספר שנים הממשלה הספרדית קבעה שיהודים שיש לה קשר משפחתי היסטורי לספרד יוכלו להוציא דרכון של המדינה. הקשר הוא כמובן דרך יהדות ספרד שפעלה במדינה עד לגירושה מהמדינה בשנת 1492. מעוניינים לקרוא עוד על הוצאת דרכון ספרדי? >>

כידוע, במהלך ההיסטוריה היתה בספרד קהילה יהודית משגשגת, אשר גורשה מהמדינה בשנת 1492, כאמור, בעקבות סירובה של הקהילה להתנצר. היהודים גורשו בתקוף צו של המלך פרדינדד. אותם יהודים עזבו למדינות אחרות באירופה ובפרט לאימפריה העותמנית אשר קיבלה אותם בידיים פקוחות וכן לצפון אפריקה (כך נוצרו הקהילות היהודיות במרוקו, בין השאר).

כיום, צאצאים של יהודים אשר גורשו בזמנו מספרד, יכולים להוציא דרכון ספרדי. לשם כך עליהם להוכיח שיש להם קשר מסוים למשפחות שאכן גורשו משם. עליהם להציג אילן יוחסין (דרך מוזיאון התפוצות ובאמצעים אחרים) אשר מוכיח זאת, כמו כן עליהם להציג מסמכים שמציגים את שם המשפחה המקורי והאמיתי שלהם, על פיו אפשר לבדוק האם אכן הם נמצאים ברשימה של המשפחות אשר גורשו בזמנו.

חשוב לציין שבנוסף לכך, עליהם להוכיח קשר מסוים לתרבות ספרד, זאת באמצעות מבחן ייחודי שהם יצטרכו לעבור על תרבות המדינה וכן מבחן קל בספרדית. ביחד עם הגשת המסמכים אותה יש לבצע בעזרת עורך דין מוסמך, הרי שהם יוכלו לעבור תהליך של הוצאת דרכון אשר יעזור להם בדרכים שונות להשתלב במדינה לצרכים מגוונים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *