מה צריך לטיול במעמקי השטח

ביטוח נסיעות לחו

טיול בשטח הוא ללא ספק אחת מהנאות החיים הגדולות. טענה זו נכונה באופן מיוחד כאשר משדרגים את החוויה לטובת טיול ברכבי שטח.

הכנה מקדימה לטיול

משפחה או קבוצת חברים, צעירים ומבוגרים, ילדים ונוער – החוויה מהנה, מרתקת ומאתגרת עבור כל מי שזוכה לקחת בה חלק. להנאה שלמה מחוויית היציאה לשטח מומלץ להיערך היטב מראש: לתכנן את המסלול בצורה מדוקדקת, לאסוף את כל הציוד הנדרש ולהקפיד על כללי הבטיחות. ברחבי הרשת תמצאו רשימות ציוד רבות וגדושות בפרטים, ואין חולק על כך שטיול מוצלח מתחיל בהצטיידות מתאימה. זכרו שישנם כמה וכמה פריטים שבמידה ולא תעשו בהם שימוש הטיול עשוי להתגלות ככישלון חרוץ ודאגו למקד את ההכנות בעיקר בהם. מומלץ להקדיש תשומת לב מיוחדת לאיכות הרכב שישמש אתכם, לתנאי השינה והאוכל ולערכת עזרה ראשונה טובה.

בוחרים ברכב שמתאים לסוג הטיול

ראשית, קחו בחשבון שאין דבר מתסכל יותר מיציאה לטיול בשטח עם רכב שנתקע ואינו מסוגל לעמוד בפועל בתנאי השטח. כלי רכב רבים משווקים כיום כרכבי שטח בעלי יכולת עבירות טובה, אבל למרבה הצער לא כולם עומדים בציפיות. בהקשר הזה כדאי לזכור שלא במקרה השם הגנרי שדבק ברכבי השטח הוא "ג'יפ". נסו דגם של חברת ג'יפ כגון ג'יפ רוביקון, כדי להבטיח לעצמכם טיול מוצלח שבו הרכב לא יגרום לאכזבות ותסכולים. יכולת העבירות והעמידות של רכב איכותי תעשה את כל ההבדל בין טיול נפלא שייזכר לתמיד לבין טיול מאכזב ומתסכל.

במידה ואתם מתכננים ללון בשטח אל תשכחו לקחת אוהל עמיד לגשם! אוהל עמיד לגשם משמעו אוהל עמיד לקור, לרוח ולטל. בחיי היומיום המפונקים שלנו אנו נוטים לשכוח את ידם הקשה של כוחות הטבע. כאשר מעבירים לילה במדבר, אפילו בקיץ, נזכרים פתאום עד כמה זה לא נעים לישון תחת כיפת השמיים ללא כל הגנה ומחסה. אוהל עמיד ואיכותי שקל להתקינו עשוי להשפיע במידה רבה על שביעות הרצון של המשתתפים בטיול. בנוסף, כמובן, הנחו את המשתתפים להביא בגדים מתאימים וחמים. בשורה התחתונה, רוב המטיילים יסבלו מהקור בשטח יותר ממה שהם מצפים לו מנוחיות שמיכת הפוך בביתם. כדי להבטיח טיול מוצלח יש להצטייד בצורה נכונה. עוד פריטים אשר ישפיעו על איכות השינה: דאגו למזרן שטח, שק שינה איכותי, קרם הגנה נגד יתושים ופנסים.

לסיכום – בטיחות הנוסעים

הנושא החשוב השלישי שחייבים לתת עליו את הדעת הוא בטיחות הנוסעים ובריאותם. מי שתייה, כמובן, הם הציוד החשוב ביותר וצריך לבדוק בקפידה שכל היוצאים מצוידים בכמות מספקת של מים. הקפידו על אמצעי תקשורת לשעת חירום. וכמובן – ערכת עזרה ראשונה איכותית ומצוידת היטב היא תנאי הכרחי בכל טיול שטח שהוא, ואין לוותר עליה. רעיון נוסף הקשור לתחושתם הטובה של המטיילים הוא חימום בתחילת יום הליכה ומתיחות בסופו כדי למנוע שרירים תפוסים וכאבים מיותרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *