טיפים שיעזרו לכם לפני רכישת סוללות רכב:

sign-791333__340[2]
  1. אחריות מצבר הרכב – כל חנות המספקת מצברים לרוב נותנת אחריות של שנתיים ברכישת מצבר, אם המצבר מת בזמן שהאחריות בתוקף, מומלץ להחליפה בחנות המצברים מיד כל עוד האחריות בתוקף. מומלץ לבדוק שחנות המצברים לא תספק לכם מצבר רכב אשר עומד לפוג, ויהפוך בקרוב ללא שמיש.
  2. אל תתקין סוללות משומשות. זה יהיה מסוכן ביותר, שימוש בסוללה פגומה יכולה לסכן הרכב ואף את המכלולים החשמליים שברכב, אשר ניזונים ממתח המצבר.
  3. כאשר אתה מרגיש שהרכב שלך "משתעל" זה סימן שמצבר הרכב עומד למות, ולכן מומלץ מיד להחליפו במצבר אחר, בכדי שלא להיתקע בעתיד עם הרכב במקום מרוחק ואז הזמנה של מצבר תעלה יקר יותר בשל המשלוח ותנאי השטח.

הגיל של המצבר מאוד חשוב,  בעזרתו ניתן לשאר כמה זמן יוכל המצבר להמשיך לחיות. סוללה נחשבת "טרייה" אם היא קטנה מ -6 חודשים.

חפש את תאריך הייצור. רוב קודי התאריכים מוטבעים על מארז הסוללה או על התווית. מידע התאריך של הסוללה מתחיל בדרך כלל בשני תווים:

1.אותיות – מציין את החודש באמצעות אותיות באנגלית (דוגמה: A הוא ינואר, B הוא פברואר, C הוא מרץ  וכן הלאה).

2.ספרות מספרים – מציין את השנה באמצעות מספרים (דוגמה: 9 עבור 1999, 0 עבור 2000, 1 עבור 2001).

פרוק של המצבר הישן והרכבה של מצבר ישן הינה פעולה פשוטה במידה ואתה מכיר ויודע כיצד לבצע את המלאכה, אתה יכול לבצע אותה בעצמך או להשתמש בשירות החלפת מצבר אשר חנויות רכב וחניות מצברים מציעים.

במידה ובחרת לבצע פירוק המצבר הישן והרכבה של מצבר חדש באופן אמצעי מומלץ לבדוק שאכן גדולה המצבר החדש שבחרת לקנות בהחלט מתאים למגש הסוללה ברכבך, בחירה במצבר אשר אינו תואם לגודל המגש ברכב מסכנת את רכבך ואף לא תשב כראוי במכסה המנוע ברכב שלך, כך שיתכן ותתנתק בלי התראה מקדימה ותשבית את רכבך עד שתחברה שוב.

בחירת מותג הרכב הינה גם בהחלט החלטה לא פשוטה וחשובה, בחירת מצבר עם מותג  זול יכולה לעלות ביוקר בשל עליות נוספות בתיקון נזקים אשר מצבר זול יכול לגרום לרכב שלך, בחירת מצבר זול עם מותג לא אמין יכול לאכזב ואף לאלץ אותך להחליף מצבר כעבור זמן קצר יותר, אילוץ זה יגרום לך לבזבז כמות גדולה יותר של כסף עבור מצבר בזמן קצר יותר, לכן עדיף שלא להתפשר על מותג המצבר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *