כאן לומדים – לימודים במאה ה-21

כאן לומדים

כל מי שעוקב אחר תחום מחקרים וכתבות בתחום החינוך, שם לב בוודאי לכך שקיימים דיונים מעמיקים בשאלה כיצד אפשר להתאים את האופן בו ניתן ללמד את הילדים תוכן מסוים למאה ה-21.

במשך שנים לא היתה התקדמות עצומה במערכות החינוך בעולם מסיבה פשוטה, שלא היו מספיק כלים שיכלו לייצר התקדמות ושינוי. כיום מערכת החינוך על כל רבדיה, עומדת בפני אתגר עצום, מצד אחד, יש לא מעט דברים שיכולים לגרות את הילדים הרבה יותר מאשר מערכת החינוך ומה שהיא מציעה ומצד שני, יש כלים רבים שניתן להכניס אל תוך המערכת בשביל לקדם ולשנות אותה, השאלה היא כיצד עושים את זה בצורה חכמה ומבלי לפגוע בכל מי שכבר עובד בתוך המערכת. הכוונה כמובן למורים, בעיקר.

אנחנו מדברים על אמצעים כמו מחשבים ואינטרנט, מן הסתם. היום ילד יכול לקבל מידע נרחב על כל תחום שהוא נלמד בכיתה, באמצעות האינטרנט ולכן במובנים רבים, המורים כבר פחות חשובים במשוואה. מצד שני צריך לומר, אי אפשר לקיים מערכת חינוך ואי אפשר ללמד את הילדים בלי מורים. זה נכון לגבי מורים שעומדים מול הילדים בכיתה וזה בוודאי נכון לגבי מורים פרטיים.

יש מקרים בהם אנחנו יכולים לראות שילוב של שני האמצעים גם יחד. למשל, אנחנו יכולים לראות את זה דרך אתר כאן לומדים. שגם מאפשר לתלמיד למצוא מורים פרטיים בכל מקום בצורה נוחה ופשוטה, אך גם מאפשר לו לקבל חומרי לימוד ומבחנים דרך האינטרנט.

בצורה כזו, הוא יכול לשבת עם מורה בבית וללמוד את החומר אשר נלמד בכיתה והוא מתקשה בו, אך הוא גם יכול לקבל כלים נוספים כיצד ללמוד טוב יותר, להבין את החומר ועוד. מדובר על מערכות שעובדות לטובת התלמיד באמצעות כלים מתקדמים, כלים שהילד מכיר ומתחבר אליהם.

חשוב לומר, החומרים שנמצאים במערכת כאן לומדים הם מעודכנים, מחולקים על פי כיתות שונות, ברמות שונות, והם פתוחים לכל מי שמעוניין להתחבר למערכת. בצורה כזו הילד לומד בזמנו החופשי ומכל מקום בו הוא רוצה.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *