מהם ההבדלים ההעיקריים בין מדפסות תלת מימד בשוק

ההבדלים בין מדפסות תלת מימד

הדפסה באמצעות מדפסות תלת מימד הפכה פופולארית בעיקר בקרב ארגוני הייטק ומוסדות מחקר, בזמן שבאמצעות מדפסת מסוג זה ניתן לייצר דגמים תלת ממדים מחושיים עשויים חומרים שונים, אשר ההדפסה נעשית באמצעות תכנון מוקדם במחשב על ידי תוכנה מתאימה.

כיום ההבדלים העיקריים בין מדפסות שונות העבודות על טכנולוגיית לייזר ייחודית הם חומרי ההדפסה, תוצאה סופית וגדול המדפסת.

קבלו ייעוץ מחברה מובילה בתחום באתר https://www.fritech.co.il

אילו סוגי מדפסות ישנן ומהן ההבדלים ביניהן?

מדפסת SLA – מדפסת שעובדת על החדרת נוזל מסוג פוטופולימר שמתמצק עם חשיפה לאוויר. הנוזל באמצעות המדפסת נוצק שכבה על גבי שרכה תוך שימוש בקרני לייזר על מנת לבנות מודל מדויק וברור. באמצעות הדפסה מסוג ז ניתן ליהנות ממודלים אטומים או שקופים, אך ההבדל הוא במודל שנוצר נחשב שביר ועדין מאד.

מדפסת FDM –שיטת הדפסה נפוצה יחסית אשר עובדת באמצעות ראש הזרקה מחומם שמייצר חוטים דקיקים שבונים את המודל בשכבות. המדפסת עובדת על מערכת צירים שבונה שכבות תוך הזרקת חומרי פלסטיק לבניית מודל והמסה של הפלסטיק עד ליצירת האלמנט המושלם.

מדפסת SLS – שיטת הדפסה שהומצאה כבר לפני 20 שנים והיא פועלת באמצעות קרני לייזר היוצרות שכבות. ייצור השכבות נעשה באמצעות אבקת פלסטיק תוך תהליך חימום בתא סגור וייצור אלמנטים עמידים במיוחד עשויי אלומיניום, זכוכיות ניילון ועוד. מדפסת זאת ידועה כחלק מהרפואה הדנטאלית עמה מייצרים כתרי מתכת.

מדפסת SNL – גם המדפסת הזאת עובדת על קרני לייזר תוך עבודה בתא סגור וקריר שאין בו חמצן. המדפסת מקנה הדפסת חלקים ממתכת וחלקי טיטניום שנחשבים חזקים במיוחד. ההדפסה מתרחשת באמצעות אלומת אלקטרונים שמחליפים לעיתים את הלייזר.

מדפסות גבס – שיטת הדפסה נוספת היא הדפסת הגבס כאשר בשימוש באבקות גבס ניתן למצק שכבות אפוקסי ולבנות תוך תכנון ממוחשב שלל אלמנטים אדריכליים.

הדפסת שכבות פלסטיק – שיטת הדפסה נוספת מתרחשת באמצעות מדפסת המדביקה שכבות של פלסטיק או נייר ומייצרת שלל מודלים ואלמנטים עשויים מחומרים הנייד והפלסטיק.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *