מנדולינה

מנדולינה

כשאנחנו חושבים על כלי נגינה פופולאריים, במיוחד כלי נגינה עבור הילדים שלנו כאשר הם מבקשים להצטרף לחוג מסוים ללמוד מוזיקה, אז אנחנו חושבים בדרך כלל הדברים המובנים מאליהם, גיטרות, פסנתר, תופים, אורגנית, כינור. אלה כלים שכל ילד מכיר וכל מי שאוהב מוזיקה ורוצה לנגן, ישמח ללמוד על אחד מהכלים האלה.

אך לצידם יש עוד הרבה כלים, שחלקם זוכים להצלחה ופופולאריות מחודשת בשנים האחרונות, בין היתר בזכות העובדה שנגנים בתחום זה משתלבים בהפקות מוזיקליות שונות, כולל הפקות של אמני פופ ורוק. כך למשל אנחנו יכולים לראות הרבה מאוד נגני ונגניות צ'לו, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד נגני עוד אשר מופיעים בהפקות מוזיקליות שונות, קלרינט, דרבוקות וכלי הקשה שונים, וכן אנחנו יכולים למצוא לא מעט נגנים מנדולינות אשר מופיעים בהפקות שונות.

מנדולינה היא כלי שמזכיר במראה שלו גיטרה, הוא אכן שייך למשפחת כלי המיתר, אך בניגוד לגיטרה, החלק בו נמצא המיתרים הוא מעט שקוע כלפי פנימה, וכן מדובר על כלי מיתר עם ארבע-חמישה מיתרים ולא שישה כמו בגיטרה רגילה. מדובר על כלי יותר קל ששוקל פחות מאשר גיטרה רגילה, בין אם זו גיטרה קלאסית, ובוודאי פחות מגיטרה חשמלית.

אנחנו יכולים לא מעט נגני מנדולינה היום אשר מנגנים בהפקות מוזיקליות שונות כאמור, שכן אם בעבר היינו רגילים למצוא אותם בעיקר במסגרות מוזיקליות שניגנו מוזיקה שמוגדרת ים תיכונית או מוזיקה אנדלוסית, הרי שכיום, בזכות השילוב בין הסגנונות השונים, הרי שאנחנו יכולים למצוא כלי זה גם בהפקות של מוזיקת פופ, רוק ועוד. צריך לומר שחלק גדול מהנגנים אשר מנגנים על גיטרה, מתמחים גם בנגינה על כלי מיתר אחרים, כולל בוזוקי, כלי מיתר יווני אשר מזכיר במראה שלו את המנדולינה.

לפני סיום חשוב לומר, אפשר למצוא היום מגוון רחב של חוגים אשר מיועדים ללימוד נגינה על מנדולינה, כולל חוגים שמיועדים לילדים, במסגרתם ישנן גם תזמורות אשר הילדים יכולים להשתלב בהן בעתיד וכך הם יכולים לרכוש ניסיון גם בהופעה מול קהל, וכמובן בנגינה של קטעים שונים, קלאסיים יותר או פחות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *