משחקי ODT

משחקי ODT

כל מי שמתעסק בייעוץ ארגוני, סדנאות לעובדים, ימי גיבוש וכדומה, ולא משנה מאיזה צד של המתרס הוא נמצא, שמע בוודאי את המונח ODT וכיצד הוא יכול לעזור בתהליך. סביר להניח שהוא גם שמע שמדובר על משחקים בהם משתמשים לצורך ארגון וביצוע סדנאות שכאלה בקרב המשתתפים השונים.

כשאנחנו רוצים לייצר דינמיקה קבוצתית, כשאנחנו רוצים לייצר גיבוש בין עובדים, ללמוד עליהם, לגרום להם להבין כיצד תהליך קבלת החלטות יכול להיווצר וכיצד הוא משפיע על התוצאה הסופית, יש לנו דרכים לעשות כך. בין אם זה דרך הרצאות, בין אם זה דרך מחקרים ומאמרים ועוד. אך אחת הדרכים הפופולאריות והטובות ביותר, היא בסופו של דבר דרך משחקים. לכן אנחנו נבחר להשתמש באופציה של משחקי ODT.

חשוב לדעת, לא מדובר על משחקים יוצאי דופן. לא מדובר במשחקים שאנחנו לא יכולים לשחק אותם בלי קשר לסדנאות ובלי קשר לימי גיבוש וכדומה. אנחנו יכולים לרכוש את המשחקים ולשחק אותם בזמננו החופשי, מתי שאנחנו רוצים. העניין הוא, שאם אנחנו משתמשים באותם משחקים במסגרת סדנאות ODT, זה מקבל משמעות אחרת. מעבר לעובדה, שבזמן רגיל, יהיה לנו מאוד לגייס אנשים לשחק את המשחק ויהיה לנו מאוד קשה עד בלתי אפשרי, במובן מסוים, להפיק את התהליך הרצוי אם אנחנו לא יודעים מה אנחנו מחפשים, על מנת אנחנו אמורים להסתכל וכיצד אנחנו אמורים לבחון את התוצאה הסופית.

הדרך הנכונה לעשות את זה, היא באמצעות שימוש במכלול הכלים שעומדים לרשותנו במסגרת סדנאות ODT. כלומר סדנאות של אימון ותרגול שמתבצעים מחוץ לאזור הנוחות שלנו, בין אם זה המשרד ובין אם זה הבית שלנו.

אנחנו נשתמש במשחקי ODT כגון, משחקי שולחן, משחקי רצפה, משחקים שמערבים כמה וכמה אנשים לא רק זוגות ובטח לא משחקים שמיועדים לאדם אחד, מדובר בדרך כלל על משחקים שכוללים אינטראקציה חברתית מסוימת, משחקים שכוללים שימוש באביזרים, ולא פחות חשוב משחקים שדורשים שימוש בדמיון וביצירתיות.

לסיום חשוב לומר, המשחקים צריכים להתנהל על פי סדר מסוים והכי חשוב, הם צריכים לשרת את המטרה, את התהליך שאנחנו רוצים לעבור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *