שידוכים לדתיים

שידוכים לדתיים

עולם השידוכים עבר שינוי מאוד מהותי במהלך השנים, בפרט בחברה הדתית. אם בעבר היה נהוג לערוך שידוכים בין משפחות אשר היו משדכות את הבנים לבנות, הרי שכיום כל התחום בנוי אחרת, הן בכלל שיש יותר כלים טכנולוגיים בעזרתם אפשר ליהנות משידוכים בצורה יותר אפקטיבית והן בגלל שינויים תרבותיים שהחברה הדתית עברה ובכלל, שינויים תרבותיים שהתרחשו בסביבה.

אומנם שירותי אינטרנט הם דבר שעדיין לא מקובל בכל החברה הדתית והחרדית, אך מרביתה הגדולה כן משתמשת בה, בין אם בגלל שמדובר בצורך ובין אם בגלל שמדובר בהכרה שאין ברירה וזה כלי שיכול לשרת כל אחד בצורות שונות. למשל באמצעות שידוך.

היום בעזרת אתרים שונים ניתן ליהנות משידוכים בין גורמים מקבוצות שונות.  השידוכים מתבצעים בצורה הרבה יותר אפקטיבית בזכות האינטרנט, שכן הוא יכול לגבור על הפרשי המרחק והפרשים אחרים. בדיוק כמו שבחברה החילונית יש שימוש באינטרנט לצורך היכרות עם אנשים ממקומות שונים, כך גם בחברה הדתית, ולא פעם עושים באופציה זו.

צריך לזכור, היום צעירים, גברים ונשים, בחברה הדתית מחפשים דברים אחרים ממה שחיפשו הוריהם, הם גם הרבה יותר עצמאיים, ופחות מוכנים לקבל על עצמם החלטות "מגבוה". הם לוקחים חלק פעיל בקבלת ההחלטות על חייהם, בוודאי כשמדובר בשידוך. הם מחפשים בן או בת זוג עם תחומי עניין דומים, רמת השכלה דומה, סביבת חברים דומה ועוד. דרך אותם שידוכים הם יכולים למצוא מישהו או מישהו שעונים להגדרה הזאת.

מלבד שידוכים דרך האינטרנט, אנחנו יכולים למצוא עדיין את אותן משדכים מסורתיים אליהם אפשר להגיע עם בני המשפחה בשביל למצוא שידוך. מדובר בגורם מקצועי שמכיר את הקהילה, ויודע בדיוק מי מתאים למי וכיצד ניתן לבצע התאמות שונות.

חשוב להבהיר, שלהבדיל מהחברה החילונית, בחברה הדתית כל התהליך נעשה מהר יותר, קצר יותר ובגיל הרבה יותר מוקדם מאשר אצל החילוניים. לכן גם הרבה פעמים נקודת המבט היא אחרת ומכאן אנחנו יכולים להסיק שבשביל לעסוק בתחום, חייבים להכיר את התרבות המקומית והלכי הרוח של הקהילה ושל החבר'ה הצעירים בה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *