טיולים לשומרי מסורת במדינות שלא חשבתם עליהן

טיולים בהודו לשומרי מסורת

בעבר היה נהוג לחשוב ששומרי מסורת ואנשים דתיים לא יוצאים לטייל בעולם, בין אם זה מסיבות כלכליות ובין אם זה מסיבות דתיות. הרי הרבה יותר קשה לשמור על המסורת מחוץ לישראל, מן הסתם. אם היו נוסעים לחו"ל, זה היה בעיקר למקומות בהם יש קהילות יהודיות גדולות שם אפשר לקיים את המסורת ללא שום בעיה.

עם זאת, במהלך השנים יכולנו לראות שינוי ניכר בנקודה זו. לא מעט שומרי מסורת החלו לצאת לטיולים ברחבי העולם, בין אם מדובר בצעירים אחרי צבא, אשר ביקשו לערוך טיולים דומים לאלה שחבריהם החילונים עושים, ובין אם מדובר בזוגות שחוגגים ירח דבש, משפחות וכן קבוצות של שומרי מסורת במסגרת טיולים מאורגנים.

באופן מפתיע אולי, אפשר למצוא לא מעט יעדים פופולאריים לשם כך, כאלה שאינם נחשבים טבעיים עבור שומרי מסורת. כלומר, לא רק יעדים בארצות הברית או אירופה ואפילו לא רק כאלה ברוסיה, אשר בעבר נחשבו מאוד טבעיים, מאוד פופולאריים בקרב שומרי מסורת ואנשים מאמינים, אלא מדובר גם על טיולים ליעדים אחרים, הרבה יותר אקזוטיים.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא לא מעט שומרי מסורת אשר טסים לאפריקה היום. בין אם מדובר לטיולים ליעדים כמו מרוקו, שזה טיול "טבעי" לכאורה, אך גם ליעדים כמו זנזיבר או טזניה וקניה. הם יוצאים לשם עם אוכל מהארץ ודואגים לקיים את כל ההלכות בהתאם.

יעדים נוספים שנחשבים פופולאריים מאוד הן מדינות המזרח הרחוק. טיולים בהודו לשומרי מסורת הפכו מזמן ליעד פופולארי, אך לצידה אפשר למצוא גם את תאילנד, נפאל וכן את יפן וסין. במקרים רבים נעזרים ביהודים שמתגוררים במקום, שליחים של בית חב"ד וכן באמצעים שמביאים מהארץ על מנת שיהיה ניתן לקיים טיול כשר כהלכתו.

מלבד יעדים אלו, אנחנו יכולים למצוא לא מעט שומרי מסורת שיוצאים לטיולים בצפון אירופה, קרוזים לנורווגיה, דנמרק, איסלנד וכדומה. כל מי שיוצא היום בקרוז יכול להביא עמו אוכל כשר מהארץ ולשמור אותו באונייה, כך שהוא יספיק לכל משך זמן השהייה על האונייה ומחוצה לה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *