כל האפשרויות של טיפול בקרוהן

טיפול בקרוהן

מחלות כרוניות תמיד פוגמות במידה ניכרת באיכות החיים של האדם ואף עלולות להוביל למצבים קשים במיוחד. בפרט כך מחלת הקרוהן שפוגעת במערכת העיכול. אמנם אין טיפול שמעלים את המחלה לגמרי, אולם ניתן להפחית במידה משמעותית את תדירות ההתקפים שלה ובהתאם להעלים כמעט כליל את הסימפטומים הקשים שלה.

מהם הסימפטומים העיקריים של קרוהן?

קרוהן הינה דלקת כרונית במערכת העיכול שפוגעת בעיקר בצעירים החל מגיל ההתבגרות ועד לסביבות גיל 40. תפריט מתועש עם כמות נמוכה מדי של ירקות וסיבים תזונתיים עלול להגדיל את הסיכון ללקות במחלה וכך גם עישון, וכמו כן ישנו ככל הנראה יסוד גנטי לקרוהן.

הסימפטומים העיקריים של הדלקת שעלולה להתפרץ במקומות שונים לאורך מערכת העיכול הם כאבים בבטן, שלשולים, חום, חוסר תיאבון, בחילות, פצעים בפי הטבעת, פצעים בפה, כאבי ראש, עייפות ואנמיה. כמו כן עלולות להיווצר פיסורות בפי הטבעת, ובחלק מהמקרים הגוף מתקשה לספוג אלמנטים חיוניים כמו ויטמין D, ויטמין B12 וסידן.

טיפול בקרוהן לא מעלים את המחלה, אבל בכל מקרה חשוב לטפל בקרוהן על-מנת למנוע את הנזקים המצטברים למערכת העיכול וכמובן בכדי לשפר את איכות החיים.

טיפול תרופתי בקרוהן

ניתן לטפל בקרוהן באמצעות תרופות מ-3 סוגים עיקריים: תרופות אנטי דלקתיות, אנטיביוטיקה וסטרואידים.

תרופות אנטי דלקתיות מתאימות למי שהמחלה מוגדרת אצלו בדרגה קלה או בינונית. טיפול באנטיביוטיקה מוביל לשינוי בהרכה החיידקים במעיים ומתאים למי שהמחלה אצלו יחסית קלה. סטרואידים נחשבים לתרופה עוצמתית יותר, אבל גם תופעות הלוואי שלהם משמעותיות יותר. בכל מקרה נדרשות במסגרת טיפול בקרוהן עם תרופות בדיקות בתדירות גבוהה כדי לוודא שהתרופות לא גורמות לנזקים לכליות, לדם ולאיברים אחרים.

טיפול בקרוהן באופן טבעי

אופציה נוספת של טיפול בקרוהן היא טיפול טבעי. כמו במקרים רבים של מחלות כרוניות, גם טיפול טבעי בקרוהן מבוסס על גישה הוליסטית ועל נטרול הגורמים להתפרצויות. בהתאם כולל טיפול טבעי אפקטיבי גם שינוי תזונתי על-מנת למנוע חשיפה לגורמים אלרגניים (שלעתים האדם כלל לא מודע אליהם) ולמנוע חוסרים תזנותיים, גם דיקור, גם טיפול באמצעות מגע וגם צמחי מרפא שמחזקים את מערכת העיכול.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *