איך בוחרים בית הוצאה לאור

בית הוצאה לאור

האם ידעתם שעם ישראל זכה לכינוי המחמיא "עם הספר"? או שאולי העובדה שבכל יום מגיעים להוצאות ספרים בכל רחבי הארץ יותר מ 2000 כתבי יד של אזרחים ישראלים שמעוניינים שהספר שלהם יצא לאור – חדשה לכם?

ישראלים והעם היהודי בפרט הוא עם שאוהב לקרוא, לכתוב וללמוד דברים חדשים, כמו גם שרבים האנשים שרוצים 'לשלוח את לחמם על פני המים' וליהנות מתהילה ספרותית ומכך שאלפי אנשים ברחבי הארץ ואפילו בעולם קוראים ומעיינים בספרים שהם כתבו או הוציאו לאור.

ואכן בכל הנוגע להוצאות ספרים, כיום ישנן מגוון הוצאות לאור שעוסקות בתחומים שונים כמו כתיבת רומנים, פרוזה, כתיבת ספרי ילדים, הוצאת ספרי בישול לאור, הוצאת ספרי לימוד, ספרי שירה ועוד.

כיצד מבין שלל חברות בוחרים את חברת ההוצאה לאור הטובה ביותר?

הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב!

התאמה – בתחילה לפני שאתם שולחים את כתב הילד שלכם להוצאה לאור, שימו לב כי ההוצאה עוסקת בתחום שלכם כמו שהזכרנו: תחומי הפרוזה, הרומנים, העיון, ספרי הילדים ועוד. ההתאמה חשוב מאד בשל הסיכויים שלכם להוציא את הספר לאור. בנוסף אם אתם בוחרים בהוצאה עצמית: בחרו כזאת שמתמחה בסוגי כתבי יד מסוגים שונים ויכולה לבצע התאמה שם אלמנטים שונים בהוצאת הספר כמו התאמה של עיצבו גרפי, התאמה של סוג הכריכה, בחירת האיורים לספר, סוג הכתב ועוד.

שירותים שונים – חשוב לבחור חברת הוצאה לאור שיכולה לספק לכם שירותים שונים כמו שירותי הקלדת ספרים, שירותי עריכה והגהה לספר שלכם שירות עיצוב גרפי, עימוד הספר, עריכה לשונית כמו גם הדפסת הספר וסיוע בהוצאתו לאור.

מקצועיות – וודאו כי בבית ההוצאה לאור ישנם שלל אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם להוציא את כתב היד שלכם בצורה המהירה מכל, שיוכלו לסייע לכם הגיבוש האסטרטגיה השיווקית של הספר, כמו גם ביחסי ציבור, בעיצוב והפכית הספר ללהיט החדש בעולם הספרות.  בכך תוכלו לקצור את פירות ההשקעה שלכם במהירות עם מקסימום סיפוק מתהליך היצירה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *