שימוש בנייר אקולוגי בתעשיית הדפוס

הדפסה על נייר אקולוגי

נייר מהווה בערך שליש מנפח האשפה. נייר רגיל נוצר על ידי כריתת עצי יערות. דבר שמצמצם את כמות היערות בעולם וכך גורם לאיבוד של אוצרות טבע, זיהום ופגיעה באיזון האקולוגי. תהליך היצור של הנייר מזיק לאיכות הסביבה יותר מאשר  תהליך הייצור דורש בזבוז של כמויות מים עצומות ותהליך ההלבנה מזהם את האוויר והאדמה. בישראל צריכת מוצרי הנייר עומדת על כמיליון טון בשנה, רק רבע מזה עובר מחזור.

 

מה זה נייר אקולוגי

 

יש מספר דרכים לייצר נייר אקולוגי. הדך האינטואיטיבית זה להשתמש בחומר ממוחזר. דרך נוספת זה לייצר את הנייר מגידולים חקלאיים כגון כותנה ופשתן, גידולים אלו מזיקים לאיכות הסביבה פחות מאשר כריתת יערות. בתהליך היצור ננקטים פעולות לשם חסכון במים וחסכון באנרגיה. בנוסף לכך, לא נעשה שימוש בכימיקלים שמזיקים לסביבה. בנייר אקולוגי נעשה שימוש בחשמל שמופק בדרכים ירוקות כגון טחנות רוח ואנרגיה סולרית. וכן נעשה שימוש בגז טבעי.

 

שימוש בנייר אקולוגי בבתי הדפוס

 

ברוב בתי דפוס באופן טבעי נעשה שימוש בנייר הרגיל והלא אקולוגי בעליל. הסיבות לכך זה חשש מהוצאות גבוהות עבור חומרי הגלם ולעתים גם חוסר נוחות של העובדים, הרבה פעמים שימוש בשיטות המקובלות והרגילות נראות כיותר נוחות, ונקודת הנחה זו נכונה בחלק מן המקרים. לכן אנו ממליצים לכם למצוא  בית דפוס אקולוגי  אשר  מתמחה גם בהדפסה על גבי נייר אקולוגי וידידותי לסביבה.  ההדפסה הינה באיכות הגבוהה ביותר בשוק הישראלי

 

אך גם מי שחושב בצורה אגוצנטרית ונושא איכות הסביבה ממנו והלאה, יכול למצוא בשיטות עבודה ירוקות נקודות שיתרמו לו באופן אישי. ראשית, שיטות עבודה ירוקות גורמות לכך שיש בחברה אווירה יותר נעימה, העובדים יותר מתחברים לחזון החברה שנעשה יותר ערכי ופחות חומרני. שיטות עבודה אלו בהרבה מקרים יותר בטיחותיים לעובדי החברה. אמנם לטווח הקצר בעל העסק עלול להשקיע יותר כסף בחומרי הגלם, אך במקרה של פציעת אחד העובדים עקב שימוש בכימיקלים מסוכנים, ידרוש ממנהל בית הדפוס לשלם פיצויים גבוהים לעבוד הנפגע. מעבר לכך, מדובר בחשיפה לצורות חשיבה יצירתיות, דבר שמאפשר להנהלת החברה לחשוב מחוץ למשבצת ולגוון את שיטות העבודה לטובת הגדלת רווחי החברה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *