5 טריקים ללמד כלב קינג צארלס

קינג צארלס

בכל הנוגע אל כלבי מסוג קינג צ'ארלס זה מאוד חשוב לשמור על הגירוי השכלי של אלה בשל היותם כלבים חכמים מאוד. זו גם הזדמנות ללמד אותם כל מיני סוגים של פקודות וטריקים נחמדים אשר בסופם יהיה כלב מאוד נעים וצייתן שאיתו נוח לחיות בסביבה של הבית ומחוצה לה.

מלמדים את השם

הרבה אנשים עוברים את התהליך של לימוד השם של הכלב מבלי שהם בכלל משקיעים יותר מידי משקעה בכך. הלימוד הוא כזה על ידי קריאה לכלב בשמו וחיזוק על ידי הבאה של חטיף או ליטוף ועידוד בטון חיובי על ידי דברי שבח.

פקודה לתת יד

גירוי קליל של כך הרגל של הכלב להרמה, לאחר מכן מחזיקים את כף הרגל של הכלב מעניקים לו חטיף בתור בונוס, אומרים "תן יד" שהיא הפקודה עצמה ולצד זה מעניקים גם דברי שבח לאחר הביצוע עצמו.

לומדים להביא חפצים

אין דבר נחמד יותר מאשר ללמד כלב קינג צ'ארלס להביא דברים כאשר זקוקים להם. מחזיקים משקולת מיוחדת שנועדה ללימוד פקודה זו. מביאים את המשקולת קרוב לפיו של הכלב. כאשר הוא לוקח אותה לפיו מחזקים עם דברי שבח חיוביים. מניחים לאחר מכן את המשקולת למטה, ומבקשים מהכלב "להביא" בצורה חיובית ונעימה, אחרי שהכלב מבצע אומרים שוב דברי שבח(כלב טוב).לוקחים מהכלב את המשקולת מהפה, ועם השחרור נותנים לו חטיף , אומרים פקודה "תן" עבור המשקולת ואז מסיימים עם דברי שבח.

עמידה על שתי רגליים

פקודה נחמדת שבה אוחזים חטיף מעל האף של הכלב, כאשר הכלב מתרומם על מנת לתפוס את החטיף מעניקים לו את החטיף עם אמירה של הפקודה "אפ" בצורה אסרטיבית לצד חיזוק חיובי עם דברי שבח.

להתגלגל מצד לצד

אחת מן הפקודות היותר חמודות שכלב יכול לבצע. היא כוללת גלגול מצד לצד, ואת הטריק הזה מלמדים על ידי היות הכלב במצב של שכיבה כאשר מעליו מחזיקים חטיף טעים. הכלב עוקב אחר התנועה של החטיף וכאשר הוא מתחיל לנטות הצידה אל הגב מעודדים על ידי כלב טוב ומסייעים לו להשלמת הסיבוב כולו עד למצב של עמידה/ישיבה. מסיימים על ידי נתינת החטיף ואמירה של המילה גלגול בגוון קול אסרטיבי ודברי שבח מחדש.

רוצים לדעת עוד על כלבי קינג צ'ארלס? הכנסו לאתר של אורן שפר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *