גלישת גלים – מה אנחנו צריכים בשביל זה?

גלישת גלים

במדינה אשר כל החלק המערבי שלה פתוח לים, זה לא מפתיע שאחד מענפי הספורט הפופולאריים וגם המצליחים ביותר, היא גלישה. מדובר בענף שהביא לישראל מדליות באולימפיאדה ובשלל תחרויות בינלאומיות חשובות, וכמעט מדי יום אפשר למצוא מגוון רחב של ישראלים אשר יוצאים עם הגלשן שלהם אל הים, בתקווה לתפוס גלים.

בניגוד לענפי ספורט אחרים, גלישת גלים הוא ענף ייחודי במובנים רבים. מצד אחד, אנחנו לא יכולים לעסוק בו בכל מקום ולא בכל זמן. הוא לא דומה לריצה ואפילו לא לכדורגל, ענפים שאנחנו יכולים לעסוק בהם איפה שאנחנו רוצים, מתי שאנחנו רוצים. כאן אנחנו צריכים ים ורצוי מאוד שיהיו גלים, אחרת לא נוכל ליהנות מהם.

בניגוד לכדורגל או כדורסל, גלישת גלים זה ענף מאוד בודד, כלומר הגולש נמצא שם לבד עם עצמו, הוא לא משחק בקבוצה וגולשים מקצועיים נמצאים בים לבדם, בלי מאמן לצידם. זה רק הם, הגלשן והים.

אז למה בכל זאת אנשים נמשכים לתחום הזה? אולי בגלל העובדה שמדובר בענף ספורט ימי שמחבר אותם אל הים, אל המרחבים, מאפשר להם לשכוח ולהתרחק מכל טרדות היום. לא מעט אנשים יוצאים לגלוש בשעות הבוקר המוקדמות אז גם יש גלים טובים, וגם זה מאפשר להם להגיע אל העבודה רעננים.

סביר להניח שלא מעט אנשים שבוחרים לגלוש, עושים את זה בגלל כל חוויית האקסטרים שטמונה בכך. לפעמים מספיק גל אחד בשביל ליהנות, גל אחד גבוה וטוב, יכול לספק אדרנלין לשעות רבות. זו סיבה מספיק טובה לצאת אל הים ולגלוש.

מה צריך בשביל לדעת לגלוש?

אומנם, הגולש נמצא לבדו בים אך הוא לא יכול להגיע לשם לבד. כלומר, בשביל להיות גולש טוב, רצוי מאוד ללמוד את רזי הגלישה בבית ספר מקצועי אצל מורה שמתמחה בנושא, מורה שיספק את כל המידע הנדרש בנושא, בין אם זה מבחינת תנוחות, תנועות, עמידה, ישיבה ושכיבה על הגלשן, בטיחות, כיצד לתפעל את הגלשן, מה יש ללבוש בזמן הגלישה, מתי יש לצאת לגלוש, ועוד.

אפשר לקחת קורס גלישה גם בגיל צעיר, בין אם זה בבית ספר יסודי או תיכון וגם בשלבים מאוחרים יותר. בדומה לענפי ספורט אחרים, אפשר להתחיל לגלוש בכל גיל ולא צריך להתחיל במועד מסוים או לחכות למועד מסוים.

חשוב להדגיש, גלישת גלים דורשת כושר גופני סביר וכן יכולת להפעיל כוח, בוודאי אם אנחנו מעוניינים לגלוש בתנאים לא אטרקטיביים, כלומר כאשר הים איננו בהכרח רגוע ושלוו. לכן רצוי להשקיע כמה שעות במהלך השעות בפעילות גופנית על מנת שנוכל ליהנות מהגלישה ולהטיב איתה.

לסיום צריך לומר, גלישה היא חוויה מהנה מאוד, בשביל שהיא תישאר כזו עבורנו, אנחנו צריכים לנקוט את כל צעדי הבטיחות הנדרשים לכך.

אולי יעניין אותך גם: קורס קייט סרפינג באילת

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *