עריכת צוואה – מתי כדאי לערוך צוואה ואיך לערוך אותה בצורה הטובה והנכונה ביותר?

עריכת צוואה

כשהימים עוברים אנו חיים אותם, משתדלים בהנאה… נוסעים לחופשה בחו“ל, מבלים את אחה"צ עם הילדים, קונים, מסדרים, עובדים ובעיקר מנצלים כל דקה פנויה לעשות משהו מועיל. יחד עם זאת, כן צריך להתכונן למצבים פתאומיים או לא צפויים. הפעם בחרנו לדבר על עריכת צוואה וכל מה שקשור לנושא המורכב הזה.

מתי הכי נכון לבצע עריכת צוואה?


ובכן, זה לא תמיד קשור לטיימינג. צוואה היא אקט אותו כל אדם שרוצה להבטיח את רכושו, חייב לערוך ולבצע. לכן, עריכת צוואה היא משהו שכל אדם בגיר אשר רוצה להיות בטוח מה קורה עם הרכוש שלו אחרי שילך לעולמו צריך לדאוג לה. הנה כמה מקרים נוספים שבהם מומלץ לערוך צוואה:

  1. לפני הליך גירושים – מכיוון שכאשר עומדים לפני הליך גירושים, פעמים רבות מדובר בהליך לא נעים, כדי למנוע ”לקיחת רכוש“  או קבלת מחצית מהרכוש, כדאי לערוך צוואה.
  2. בזמן הליך גירושים כשיש ילדים קטינים – במקרה כזה, ההגיון אומר שבמקרה של מוות, הרכוש יעבור לבן או בת הזוג מהם יתגרשו. גם במקרה זה אנחנו ממנים אופטרופוס שיהיה נאמן על הרכוש עבור הילדים ויחלק את הרכוש לפי ההנחיה שלנו, במידה ואנחנו לא סומכים על שיקול הדעת של בן או בת הזוג שלנו ועל הדרך שבה הרכוש יחולק בין הילדים.

על מה יש להקפיד כאשר מבצעים עריכת צוואה?

  • שהצוואה תהיה כתובה בכתב יד או מודפסת (לא בעל פה)
  • שהצוואה תיכתב על פי החוק ולא ניתן יהיה להגיש דחיה לצוואה

כמה טיפים בעריכת צוואה

יש המון מקרים מורכבים בתחום דיני המשפחה, בין אם אם זה הורים שחולים במחלות קוגנטיביות ועורכים את הצוואה כשאינם מודעים במאה אחוז למה שהם מצהירים עליו, בין אם זה חילוקי דעות בין אחים או קשרים חזקים לעומת קשרים חלשים בקרב המשפחה ולכן מאוד חשוב וכדאי להסדיר את הדברים כמה שיותר מוקדם, בעיקר כדי למנוע מריבות עתידיות ובעיקר כאשר יש רכוש שווה הון רב. בנוסף, החוק אומר שהילדים יכולים לדרוש את חלקם כבר ברגע שהראשון הולך לעולמו וכדי למנוע מצב כזה, מאוד חשוב לערוך צוואה מוקדם ככל הניתן.

מדוע מומלץ לערוך צוואה בנוכחות עורך דין?

זה נכון שניתן לבצע עריכת צוואה גם ללא עורך דין והיא עדיין תהיה בתוקף על פי חוק. למרות זאת, כן מומלץ לערוך את הצוואה עם עורך דין, כי זה לא משהו שאנחנו עושים בכל יום ולכן אם כבר עושים, עדיף להשקיע ולעשות את זה כמו שצריך, עם כל המשתמע מכך. עורך דין העוסק בדיני משפחה יודע ומכיר את החוק בכל הנושא של ירושות ולכן, לפני שמחליטים מה ואיך לעשות, שווה להיוועץ עם עורך דין.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *