היכן תמצאו בגדי נשים במידות גדולות?

שיער לנשים

אם מוכר לך המשפט "מצטערת, אבל אין לנו את הבגד הזה במידה שלך", המאמר הזה מיועד בדיוק עבורך.

עד לפני מספר עשורים, חנויות המציעות בגדי נשים אופנתיים הציגו ללקוחותיהן מבחר מצומצם של בגדי נשים במידות גדולות. לרוב, היו אלה פריטים בגזרות אחידות ומשעממות למדי, בצבעים אחד או בדוגמאות בד מסויימות ומוגבלות מאד. ב"מבחר" עלוב זה נאלצו להסתפק הנשים הבשלות ומלאות הגוף, אשר מידותיהן לא תאמו את מודל היופי הרווח אז (90-60-90). אולם, בעשורים האחרונים, רוב מעצבי האופנה הבינו, כי פלח השוק של הנשים שאינן דקיקות הוא גדול הרבה יותר מאלה שהן בעלות "מידות של דוגמנית", ולכן, הפכו בגדי נשים במידות גדולות לאופנתיים ושיקים יותר. כיום, גם גזרות שבעבר היו נחלתן הבלעדית של נשים רזות (כסקיני ג'ינס, למשל) שודרגו ועומדות לרשות הנשים המלאות, הרוצות להתלבש בצורה אופנתית.

מן הפח אל הפחת?

אולם, "האפליה המתקנת" של אופנת בגדי הנשים יצרה מצב בו לא כל בגדי הנשים המיוצרים במידות גדולות המתאימים למידותיך, אכן יחמיאו למבנה גופך. נשים מלאות, אשר אינן מקפידות על בחירת הבגדים הנכונים, עלולות למצוא את עצמן נדחקות בחוסר נוחות לבגדים צרים ממידתן, או, אפילו, במקרים קיצוניים, להיות מתויגות כ"פאטתיות" ו"חסרות מודעות אופנתית".

על רקע צרכים אלה, נוצרה אופנת בגדי נשים במידות גדולות, אשר איננה לוקחת דגמים הקיימים במידות הקטנות ו"מכופפת" אותן למידות הגדולות יותר, אלא, מלכתחילה, מעוצבת כדי להחמיא לגופן של נשים גדולות.

על מה עלייך להקפיד כשאת קונה בגדי נשים במידות גדולות?

  • להבליט יתרונות ולטשטש חסרונות – הכירי את יתרונותיך וחסרונותיך הגופניים ובחרי בגדים אשר יבליטו את יתרונותייך ויטשטשו את החסרונות. למשל, במידה וניחנת בירכיים רחבות אבל בחזה מוצק ויפה – בחרי חולצה במחשוף V והסבי את תשומת הלב לאזור בעזרת שרשרת ארוכה בעלת תליון גדול ומעניין.
  • רחב או צמוד – בגדים בגיזרה רפויה ורחבה מידי עלולים לגרום לך להראות "גדולה" אפילו יותר, בעוד בגדים צמודים מידי עלולים למשוך תשומת לב לבטן רפויה ובולטת או לירכיים "כבדות" וגדולות. מצאי את גיזרת שביל הזהב המצויה ביניהם והמתאימה לך.
  • דוגמאות, הדפסים וצבעים – צבעים כהים ופסים לאורך, אכן גורמים לך להראות רזה יותר, כך גם הדפסים גדולים וצבעוניים, אשר מטשטשים את "גבולות" הגוף שלך.
  • הלבשה תחתונה לצמצום היקפים – אם, עבור נשים במידות "רגילות" הלבשה תחתונה היא פינוק, עבור נשים במידות גדולות- היא MUST. חזיה תומכת, האוספת את החזה שלך ומרימה אותו, או מחוך נוח, העוטף את גופך ואורז אותו בצורה נכונה ייצרו אשליה של היקפים צרים יותר.

לסיכום:

בחרי חנות בגדי נשים במידות גדולות אשר דגמיה וגיזרותיה מתאימים לטעמך, כי גם נשים גדולות, אשר אינן בעלות מידות גוף של בובת ברבי, יכולות בקלות להתלבש בצורה טרנדית ושיקית ולהפוך מוקד לתשומת הלב.

באתר "לול פאשן" ניתן למצוא בגדי נשים במידות גדולות ועוד מגוון רחב של מוצרי אופנה, אקססוריז ועוד.

 

 

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *