בית אבות סיעודי או בית אבות רגיל?

בית אבות סיעודי

באופן די טבעי הזקנה תגיע כמעט אל כל אחד ואחת. בגיל הזהב חלים הרבה מאוד שינויים בגוף האדם ובנפש שלו, כשאר המצב התודעתי יכול להיות רופף וגם זה הבריאותי עם בלאי טבעי של מערכות הגוף או בשל מחלה. הזקנה היא דבר די חמקמק שאותו לא תמיד רואים בצורה ברורה, בייחוד כאשר אלו הם ההורים שאותם רגילים לראות בתור חזקים, כאלה אשר גידלו ביד רמה את הילדים אחד אחד. הכניסה אל בית אבות היא צעד שיגיע במוקדם או במאוחר אצל רוב בני גיל הזהב, ויש לדעת את הזמן הנכון ולא לאחר אותו לצד בחירה נכונה של בית אבות רגיל או כזה סיעודי.

ההבנה כי הגיע הזמן לעבור אל בית אבות

הדבר הראשון שאותו צריכים להבין, הוא העניין של מעבר אל בית אבות כי הגיעה השעה. רבים עדיין חשובים כי ההורים שלהם עדיין במצב של תפקוד תקין, כאשר את הבעיות הם לא רואים מכיוון שהם לא גרים איתם באותו הבית החלחול הזה של ההבנה כי ההורים הם כבר לא במצב תקין על מנת להישאר לבדם בבית הוא עניין לא פשוט לעשייה, אבל רק לאחריו יהיה אפשר להתקדם צעד גדול ואמיץ קדימה, ולהעביר את ההורים אל המיקום שבו הם יקבלו את הדאגה ואת הטיפול שלו הם זקוקים בכל שעות היממה כפי שמקבלים בבית האבות שמופיע באתר https://www.neve-shalev.co.il/. זו לא בושה לבקש עזרה.

המצב הפרטני של כל קשיש

הצעד הבא הוא ההבנה באיזה סוג של מצב ההורה נמצא. יש כאלה אשר המצב שלהם החמיר פי וכמה וכמה בבת אחת, וכאלה שאצלם המצב הוחרף שלב אחר שלב בהדרגה. בית אבות סיעודי הוא יותר מקום אשר נועד עבור אנשים אשר נמצאים במצב סיעודי, ועבורם ישנה הנגשה של השירות על ידי הצוות המטפל לצד כל מערכת הפעילויות הקיימת לפי הצרכים הספציפיים של אנשים אשר נמצאים בכזה מצב. זה חשוב מאוד להבין את ההבדל הזה שבין בית אבות רגיל לבין כזה סיעודי, ורק לאחר מכן לאתר את המקום שמציע שירות איכותי בהתאם למצב הבריאותי של ההורה הקשיש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *