טיפולים שחשוב להכיר

טיפולים שחשוב להכיר

מה אתם עושים כשהמעלות במד חום מטפסים, הגרון כואב, האף דולף, האוזניים דלוקות? ברור! פונים אל הרופא בקופת החולים כדי לבדוק מה יש לכם, האם אתם זקוקים לטיפול אנטיביוטי ובעיקר האם אתם זכאים לסיק… משום מה כאשר מדובר בנפש שלנו אנחנו לא תמיד מתייחסים בהתאם, זאת למרות שהנפש שלנו לא פחות חשובה מהגוף ואולי אפילו יותר…

חשוב לדעת כי יש מה לעשות כאשר הנפש כואבת

כשאנחנו חולים או לא מרגישים טוב באופן כללי, אנחנו יודעים לפנות לקופת החולים אל רופא המשפחה ולבקש מענה. כשכואב לנו הלב, כשאנחנו סובלים ממועקות או מלחצים ומתחים שמאיימים להטריף את דעתנו, אנחנו לא תמיד יודעים מה לעשות ובדרך כלל אנחנו מדחיקים את אותם הלחצים ומנסים להתמודד הלאה. הבעיה היא שפעמים רבות מדובר בלחצים כבדים מידי שאנחנו לא באמת מצליחים להתמודד איתם וההדחקה ממש לא עושה אתנו טוב. בדיוק לשם כך חשוב להכיר את הטיפולים השונים אשר עשויים לתת לנו את המענה המושלם גם בבעיות שהן אינן פיזיות.

לפניכם כמה טיפולים שחשוב לכל אחד להכיר.

טיפול רגשי אישי

ישנם מגוון טיפולים הניתנים באופן אישי, מטפל מול מטופל. זה עשוי להיות טיפול בNLP זה גם עשוי להיות טיפול בCBT. זה יכול להיות טיפול באומנות, זה גם יכול להיות טיפול של מוח אחד. כל הטיפולים הללו עשויים להיות יעילים מאוד ובלבד שהם יבוצעו על ידי איש מקצוע מנוסה אשר בקי ברזי השיטה הספציפית והוא יודע לכוון את השיטה הנכונה לאדם המתאים.

> הידעת? באמצעות טיפול רגשי אפשר להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים

טיפול זוגי

לעיתים הבעיה נוצרת בעקבות קושי זוגי, בעיה אצל אחד מבני הזוג או אפילו מצב משפחתי שמשליך על היחסים שיוצרים את המועקה. במקרים מעין אלו ניתן לפנות ולקבל טיפול זוגי אצל איש מקצוע אשר יפתור את כל הקונפליקטים ויעלה את בני הזוג על דרך המלך.

טיפול משפחתי

לעיתים תהיה זו בעיה משפחתית שהטיפול המשפחתי יוכל לפתור על הצד הטוב יבותר ולהעלות את המשפחה ואת איכות החיים שלהם על דרך המלך.

אז אם יש בעיה, גם אם קטנה, דעו כי יש דרכים להיעזר ולפתור אותה על הצד הטוב ביותר!

קראו גם:

צמחי מרפא שכדאי להכיר

תרפיסטית מוסמכת לטיפול בדיכאון קל

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *