תרגילים לשיפור היציבה

תרגילים לשיפור היציבה

איכות היציבה שלנו חשובה ביותר, אם על מנת לשמור על מראה זקוף ומרשים ואם על מנת לשמור על בריאות הגוף, וזאת כי בין היתר היציבות קשורה לאיכות זרימת הדם וכאשר היא אינה בשיאה, היא עשויה להוביל למגוון מיחושים בעייתיים, כגון כאבי גב, כאבי ראש, שרירי צוואר תפוסים ואם בכך לא די, הרי שגם חוסר ריכוז ניתן להוסיף לרשימה. מה עושים? מקפידים על יציבה נכונה ונעזרים במגוון תרגילים ייעודיים. תרגילים פשוטים ליישום שניתן לבצע מהר ומכל מקום.

 

כלי עזר

 

בין אם תבחרו בתרגיל כזה או אחר, תמיד טוב להיעזר בכלי עזר שמסייעים לתמוך בתרגיל, לגוון ואף להזכיר שיש לעצור ולהשקיע כמה דקות בגוף, ולו כי עצם הנוכחות של כלי העזר מהווה תזכורת יעילה. אי לכך, מומלץ לבחון אלו מוצרי יציבה ומדרגות ניתן לרכוש, כאשר בדיקה מהירה ברשת מעלה שניתן לרכוש צלחת שיווי משקל, מדרגה, לוח שיווי משקל, פטריה לתרגול יציבה ועוד. כיצד בוחרים? מתייעצים עם מדריך ספורט, או לחלופין עם חנות שמתמחה בתחום.

 

תרגילי קפיצות

 

את תרגילי היציבה נתחיל עם ניעור הגוף – עם קפיצות על גבי כדור. לשם כך יש לרכוש כדור פיזיו בהתאם למידות הגוף. על הכדור יושבים כמה שיותר, ולו רבע שעה מדי שעתיים, וזאת כי ישיבה על כדור קפיצי מחזקת את שרירי הליבה ואת שרירי הגב.

 

תרגילי שולחן

 

אתם רוב היום צמודים לשולחן? מצוין – נצלו זאת עבור הפסקה קצרה ובריאה. מה עושים? נשענים על השולחן באמצעות יד אחת וביד השנייה מחזיקים משקולת (גם משקולת נייר תתאים). מבחינת יציבה, הגוף נמצא באופן מוטה כלפי השולחן ואילו מרפק היד שמחזיקה במשקולת נמתחת כמה שניתן כלפי מעלה וחוזרת מדי כמה שניות למצב ישר. את התנועה יש לבצע כ15 פעם ולהחליף בין הידיים, לפחות כ5 פעמים בכל יד.

 

בין שכיבה ליציבה

 

כפיפות בטן יעילות עבור מגוון יעדים, וגם עבור מטרה זו. מה עושים? שוכבים על הרצפה כאשר הרגליים בצורת משולש כלפי מעלה, כפות הרגליים צמודות אחת לשנייה ונוגעות באופן מלא ברצפה, הגב התחתון נצמד ככול הניתן לרצפה והידיים תומכות בראש. את הראש והכתפיים יש להעלות במעט כלפי מעלה במשך כמה שניות ולהוריד. מבצעים כ10 פעמיים וחוזרים לשגרת היום.

 

משחק ילדים

 

עומדים במשך מספר שניות על רגל אחת, מתוך מטרה לייצב בין שני הצדדים. כמו כן, חשוב לזהות את הרגל עבורה התרגיל יותר קשה. זיהיתם? על הרגל הזו תבצעו את הפעולה יותר פעמים. בכל פעם עומדים כמה שניות ומחליפים.

 

מותחים ושומטים

 

עמידה נכונה היא הבסיס של כל יציבה ועל כן נציין שבכל עמידה ממושכת יש לעצור, לעמוד ישר, להרים את הכתפיים מעלה עד כמה שניתן ולשמוט באופן חד כלפי מטה. פעולה פשוטה זו מסייעת ליישר בין רגע את פלג הגוף העליון.

 

עניין של שגרה

 

לבסוף נציין שגם אם אתם לא עומדים לעשות אף תרגיל מאלו שציינו, אך אתם כן מסוג האנשים שעובדים רבות במצב ישיבה, לפחות הקפידו מדי שלושת רבעי שעה לקום ולמתוח את הגוף. עצם השחרור חשוב ביותר, הוא מונע מצב של קיפאון, מסייע לזרימת הדם ואף מטפל בעקמת התחלתית. מה עוד? בעת קימה מהכיסא התקדמו לסוף המושב, הצמידו את כפות הרגליים לרגלי הכיסא והתרוממו. מדוע? אופן הקימה מסייע למנוע התכופפות יתר. טיפ נוסף? כאשר חוזרים עם הקניות מהסופר חלקו את המשקל באופן שווה בין שני הצדדים, מבלי לתת עדיפות ליד שיותר חזקה. פשוט נכון? תראו כמה מעט יכול להשפיע הרבה – נצלו זאת!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *