מה זה אימון אישי

אימון אישי

מתחילת שנות האלפיים, נכנס לעולמנו מושג חדש במובן מסוים, אימון אישי שמו. יותר ויותר אנשים נחשפים למושג הזה, בין אם זה דרך התקשורת, בין אם זה דרך ספרים בנושא, אנשים שמעבירים הרצאות, מקומות עבודה ששוכרים מאמנים למנהלים או לצוותי עבודה ועוד.

המונח מאמן אישי, במובן מסוים הוא חיבור בין מה שאנחנו מכירים מעולם הספורט, כלומר מאמן שעובד על טכניקות ושיטות שונות עם המתאמנים שלו, ובין המונח אישי, כלומר עבודה אחד על אחד ולא בקבוצות. אך להבדיל ממאמן ספורט, כאן מדובר על אימון אחר לגמרי, אימון למוח, אימון לנפש, אימון למחשבה.

כל מי שרוצה להיות מאמן, רצוי שיעבור קורס אימון אישי, שם הוא מקבל את הכלים כיצד לעבוד עם המתאמנים שלו, כיצד לגשת אליהם, איך לעזור להם להתמודד עם מצבים שונים. קורסים כאלה החלו להיערך במסגרות שונות, כולל מסגרות ספציפיות שמתייחסות אך ורק לאימון. המטרה של אותם קורסים, היא להכשיר מאמנים אישיים, על מנת שלא יווצר מצב בו מאמנים שאינם מוסמכים ואינם מכירים את התחום, יאמנו לקוחות ויתנו להם כלים לא נכונים.

לפני שנסביר מה זה בדיוק אימון אישי וכיצד הוא מתבצע חשוב לומר, קורס אימון אישי מתאים לכולם, או לפחות לכל מי שרוצה לעבוד עם אנשים ורוצה לעזור להם להתמודד עם בעיות שונות. להבדיל מתחומים חופפים, כמו פסיכולוגיה או תחומים דומים, כאן מדובר על תחום שאפשר בקלות להשתלב בו, בתנאי כמובן שעובדים נכון ומציעים את השירות הטוב ביותר ללקוח.


מה זה בעצם אימון אישי

הרעיון של אימון אישי הוא, להעניק למתאמן כלים כיצד להתמודד עם בעיות שהוא נתקל בהם ברובד המעשי. כלומר, אין כאן ניסיון להחליף את הפסיכולוגיה בתור טיפול עומק שנוגע ברבדים שונים בחיים, דרך חזרה אל הילדות או אל טראומות שונות. במסגרת אימון אישי, לומדים כיצד לעבוד בצורה יעילה ונכונה ביום יום.

למשל, אנחנו יכולים למצוא אימון אישי שמיועד למנהלים, כיצד לעבוד עם צוות של עובדים, כיצד לנהל אותם בצורה שתפיק תועלת לעסק. אפשר למצוא אימון אישי עבור הורים, על מנת לקבל כלים כיצד לעבוד עם ילדים במצבים מסוימים, במיוחד בגיל ההתבגרות, עוד סוג, זה אימון אישי לזוגות, כיצד להתגבר על קשיים מסוימים בזוגיות.

התהליך מבוסס פחות על שיחות ויותר על עבודה משותפת, תרגילים, כאשר שלב השיחות הוא יחסית קצר הרבה פעמים, תלוי בעומק הבעיה. להבדיל ממטפלים אחרים, קרי פסיכולוגים או פסיכיאטרים, אזי שאימון אישי לא משלב שימוש בכדורים או חומרים אחרים, ואין למאמן שום סמכות להציק למתאמנים שלו להשתמש באלמנטים אלה.

לסיום, אימון אישי יכול להתאים גם למגוון רחב של אנשים אשר זקוקים לעזרה במצבים מסוים בחיים. אם ימצאו אנשים שעברו קורס אימון אישי, הם יכולים להתגבר על מצבים אלה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *