שכר מינימום לשעה, גלובלי – הכר את המושגים

שכר מינימום

כל שכיר במדינת ישראל חייב להיות מודע לזכויות השונות שמגיעות לו. אומנם ברוב הפעמים הכול מתנהל כשורה גם ללא ההתערבות של העובד, אך לעיתים קורים מצבים לא נעימים, שבהם העובד חייב לדעת את המושגים השונים ולדעת לעמוד על הזכויות המגיעות לו לפי החוק. ברוב מודעות הדרושים ניתן למצוא את סעיף השכר, אומנם בדרך כלל לא מצוין השכר עצמו, אך קיימת התייחסות לסוג השכר שמשולם במשרה. למשל, ישנן משרות המציינות שכר גלובלי, לעומת משרות אחרות המציינות מראש כי מדובר על שכר שעתי. חשוב להבין את ההבדל בין שני המושגים האלו, כדי לדעת האם בכלל מדובר על משהו שמתאים לכם.

למשל, כאשר מדובר על שכר שעתי, הכוונה היא לשכר שמשולם לעובד בהתאם לשעות העבודה שאותן הוא עבד. כלומר, במידה והעובד יצא לפני הזמן, עבד פחות שעות או אפילו במקרה שנפל חג על שבוע העבודה, העובד יקבל משכורת נמוכה יותר. במילים האחרות, העובד מרוויח אך ורק את השעות שאותן הוא עבד בפועל. לעומת זאת, כאשר מדובר על שכר גלובלי, הכוונה היא שהעובד מקבל שכר חודשי קבוע, גם אם באחד הימים הוא יצא מוקדם או במקרה שנפל חג על שבוע העבודה.

ישנם אנשים שישמחו לקחת משרה עם שכר שעתי, היות ובצורה כזו ניתן לקבל שעות נוספות. מצד שני, רבים אחרים יעדיפו לוותר על משרה מסוג זה, היות ולא מתאים להם לקבל בסוף חודש ספטמבר חצי מהשכר הרגיל שלהם, רק בגלל שכל החגים נפלו על אותו החודש. כמו כן, כדאי להבין מהו שכר מינימום לשעה, היות ומשרות רבות מודיעות למועמדים השונים כי זהו השכר שניתן להרוויח במשרה. לפי החוק, שכר המינימום הינו השכר הנמוך ביותר שהמעסיק יכול לשלם לעובדים שלו. העובד אינו יכול לוותר על החוק ולהתפשר על שכר נמוך יותר והמעסיק לא יכול להתנות את מתן השכר בשום תנאי, המטרה של החוק היא כמובן להגן על העובדים ולמנוע את הניצול הציני שלהם בידי המעסיקים. נכון להיום, שכר המינימום בארץ מוגדר לפי 5300 ₪ לחודש.

המידע באדיבות אתר http://alljobs.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *