מהי פלטפורמת מסחר?

פלטפורמת מסחר

פלטפורמת מסחר היא תוכנה שבאמצעותה יכולים משקיעים וסוחרים לפתוח, לסגור ולנהל עמדות שוק באמצעות מתווך פיננסי.

פלטפורמות מסחר מקוונות מוצעות לרוב על ידי ברוקרים בחינם או כשיעור מנחה בתמורה לשמירה על חשבון ממומן או ביצוע מספר עסקאות קבוע בחודש.

בואו נפרק את זה לגורמים

כאשר מחליטים על פלטפורמת מסחר, סוחרים ומשקיעים צריכים לשקול הן את סכום ההוצאה על פלטפורמת מסחר והן את התכונות אותה פלטפורמה מעניקה.

סוחרים משתמשים במגוון פלטפורמות מסחר מקוון בהתאם לסגנון המסחר שלהם. אם אתם עדיין חדשים בעולם המסחר, רצוי שתלמדו את מונחי השוק, טכניקות לזיהוי מגמות וכמו כן גם תרצו ללמוד איך לבנות לעצמכם מערכת מסחר.

לפלטפורמות מסחר רבות עשויות להיות דרישות ספציפיות כדי שתהיו זכאים להשתמש בהן. לדוגמא, פלטפורמת מסחר יומית עשויה לדרוש מהסוחרים להחזיק בחשבונות המסחר שלהם לפחות 25,000 דולר ורק לאחר מכן יקבלו את האישור למסחר.

פלטפורמות מסחר נפוצות

ישנן מאות, אם לא אלפי פלטפורמות מסחר שונות, כולל הפופולריות:

  • ברוקרים אינטראקטיביים
  • TradeStation
  • TDAmeritrade
  • Metatrader
  • ועוד

גורמים שתרצו לשקול ביניכם לבין עצמכם כאשר אתם בוחרים פלטפורמת מסחר יהיו

האם זה בחינם? האם יש תשלום סמלי ומינימלי?

על מה מבוססת התוכנה? Mac, Windows או האינטרנט?

האם אפשר לסחור בתרשימים?

האם הפלטפורמה מאפשרת לבחון אסטרטגיות?

האם הממשק הגרפי של הפלטפורמה נעים לעין?

רוב הברוקרים בעולם המט"ח יאפשרו ללקוחות שלהם לפתוח חשבון דמו לפני תחילת תהליך המסחר האמיתי. הקפידו לנסות את התוכנות של הברוקר לתקופת ניסיון כדי לעזור לעצמכם לקבוע איזו פלטפורמת מסחר מתאימה ספציפית לכם.

חשבונות דמו פופולריים גם בקרב ברוקרים ותיקים המכירים את העסק ואיך הוא עובד. הדבר מאפשר להם לגלוש לסוגי מסחר אחרים מהמוכר להם ולנסות את מזלם שם.

כאשר השווקים אינם זהים לזה ומתנהלים בצורה שונה אחד מהשני, האפשרות שתשלטו ביד רמה בכל השווקים היא אפסית. אלא אם כן תשקיעו זמן רב בכל קטגוריה עד למיצוי הידע שלכם בנושא.

חשבון דמו מוצע על ידי פלטפורמת מסחר מקוון משלכם, ממומן בכסף מזויף המאפשר לכם, כלקוחות פוטנציאלים להתנסות עם הפלטפורמה ולהבין את התכונות שלה לפני השקעת כסף אמיתי. כאשר תרגישו מוכנים ובשלים לעולם המסחר, תוכלו ליצור קשר עם הברוקר שלכם להמשך תהליך.

סכנו אך ורק מה שאתם יכולים להרשות לעצמכם לאבד.

מימון חשבון מסחר מקוון יכול להיות תהליך ארוך. לפני שאתם מתחילים לסחור בכסף אמיתי, ודאו כי יש לכם מספיק כסף בחשבון הפרטי שלכם. אתם חייבים לקחת בחשבון שהכסף האמיתי אותו את משקיעים עלול ללכת לאיבוד.

הבנת החשיבות של ידע וכללי המסחר, וכיצד הם פועלים יחד, יכול לעזור לכם, הסוחרים, להקים עסק מסחר קיימא. המסחר הוא עבודה קשה. סוחרים שיש להם משמעת וסבלנות לעקוב אחר הכללים יכולים להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם בזירה תחרותית מאוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *