מולטי פוקל – הבחירה הנכונה לראייה נוחה

מולטי פוקל

כשאנחנו רוכשים משקפי ראייה, אז באופן טבעי אנחנו בוחנים שני פרמטרים עיקריים, הראשון, כיצד אנחנו יכולים לראות בעזרת המשקפיים, השני, כיצד המשקפיים יושבות עלינו. האם הן יושבות בצורה נוחה, האם הן מתאימות למבנה הפנים שלנו כך שהן לא ייפלו ולא יזוזו, ומן הסתם אנחנו גם מוודאים שאנחנו נראים טוב איתן.

אך מעבר לכך, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו יכולים לעשות שימוש נכון ונוח עם המשקפיים גם בהיבטים אחרים. הרבה פעמים אנשים מוצאים במשקפיים, במיוחד ככל שעובר הזמן, סוג של טרחה, בוודאי אם הם נאלצים להרכיב שני זוגות משקפיים, לרחוק ולקרוב, או אפילו במצב בו הם צריכים להחליף בין משקפי שמש למשקפי ראייה. עצם זה שהם צריכים לקחת איתם לכל מקום כמה זוגות במקביל, להחליף ביניהם כל הזמן, זה לא עניין נוח, זה לא סוף העולם, אך זה גם לא נוח.

משקפי מולטי פוקל יכולים להוות פתרון מאוד טוב לשם כך. במקום להרכיב בכל פעם משקפיים אחרות, הרי שניתן להשתמש בזוג משקפיים אחד, זוג אשר מתאים לרחוק ולקרוב בו זמנית. ככה נחסכת טרחה גדולה, וצריך לומר שבמקרים רבים גם קיימת המלצה להשתמש במשקפיים כאלה, שכן זה מטיב עם העיניים.

משקפי מולטי פוקל נמכרות כפי שאנחנו יודעים, בחנויות אופטיקה שונות. שם אנחנו יכולים למצוא דגמים שונים של משקפיים, דגמים אשר שונים אחד מהשני במבנה, בגודל העדשה, בידיות ובהיבטים אחרים של המשקפיים. מן הסתם, לכל אחד מתאים זוג שונה, כפי שאנחנו יכולים להעריך.

לפני שנסביר מדוע וכיצד בוחרים משקפי מולטי פוקל, צריך להדגיש, אם אנחנו מעוניינים במשקפיים כאלה, אזי, שאנחנו חייבים לקנות אותן אך ורק בחנות אופטיקה מוכרת, חנות שיכולה לספק לנו גם אנשי מקצוע שיעזרו לנו בתהליך הבחירה, וכן גם משקפיים ברמה גבוהה עם אחריות מלאה. מדובר במשקפיים יקרות יותר מאשר משקפיים רגילות, ומוטב שלא נבזבז את כספנו לחינם.


כיצד בוחרים את המשקפיים הנכונות

הכלל הראשון הוא להתייעץ עם אופטיקאי ולבדוק שאנחנו בכלל נדרשים לזוג כזה. לא כל אחד שמרכיב משקפיים צריך מולטי פוקל וגם אם אנחנו זקוקים למשקפי ראייה לרחוק ולקרוב, זה לא מבטיח שאנחנו נידרש למשקפיים כאלה, מאחר וקיים סיכוי רב שאנחנו יכולים לחכות עם זה, עד שהמספרים יתייצבו ואז נוכל לרכוש אותם.

הכלל השני, בדיוק כמו במשקפיים רגילות, אנחנו צריכים לוודא שמדובר במשקפיים אשר יושבות עלינו בצורה טובה, משקפיים נוחות, כאלה שאנחנו יכולים לנוע איתן בקלות, לבצע איתן פעולות בצורה פשוטה, וכמובן לראות בעזרתן בצורה טובה גם באור, גם בחושך, גם מקרוב וגם מרחוק.

הכלל השלישי, עלינו להרכיב את המשקפיים על פי ההוראות. ייתכן מאוד שאחרי כמה זמן שאנחנו נרכיב אותן רצוף, הן יהיו לא נוחות או נרגיש קצת כאבי ראש, עם הזמן זה יעבור ונוכל להשתמש בהן בצורה סדירה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *