ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון פורטוגלי

ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון פורטוגלי

רבים מהאנשים חולמים להוציא ויזה לארה"ב. חולמים על האפשרות לבקר בה, לעבוד בה, ללמוד בה, לנהל בה עסקים ובאופן כללי להיות חופשיים להחליט בכול רגע נתון האם לעלות על טיסה לארה"ב, מבלי שפריט טכני כזה או אחר ימנע את העתיד הכלכלי, או את החופשה אותה מבקשים. עם זאת, הרוב הגדול לא יזכה בוויזה המיוחלת, ולו כי בין היתר ארה"ב מלאה במהגרים ללא עבודה חוקית. אי לכך כאשר ישראלים שומעים שישנה דלת אחורית, הם ללא ספק יעמדו בתור ואף יעברו דרכה בגאווה.


ההזדמנות המיוחלת

ההזדמנות לה חיכו אנשים רבים התעוררה בשנת 2015, בשנה שבה ספרד החליטה להעניק אזרחות לכל מי שיעמוד במשימה – יוכיח שהוא צאצא של מגורשי ספרד. עם זאת, לצד מאות שניסו את מזלם, רק אחדים עמדו באתגר, ולו בשל הדרישות הנוקשות. אי לכך כאשר בארץ למדו להכיר את הדרישות המתחשבות שהציבה פורטוגל, ההתרגשות הייתה רבה. בסוף המאה ה15 פורטוגל ביצעה את הגירוש הפורטוגזי, גירוש שעד היום גורם לתחושת בושה עמוקה. פורטוגל החליטה לכפר על הנעשה ובו זמנית לתמוך בעצמה כלכלית ולנהוג אחרת מספרד – פורטוגל בחרה לפתוח את שעריה ולהעניק ויזה פורטוגלית באופן יחסית מהיר ונוח. מכאן שבאופן כללי ניתן להכריז שאם אתם מעל גיל 18 ובעלי עבר נקי, הרי שיש סיכוי טוב שאותו דרכון פורטוגלי בדרכו אליכם, כמובן כל עוד תהיו מוכנים להיכנס לתהליך להגשת בקשה לקהילה בפורטוגל.


המשמעות שמאחורי דרכון פורטוגלי

עלות שנעה בין 10 ל 15 אלף ש"ח אינה זולה, אך עדיין מאות ישראלים החליטו לחבק את ההזדמנות בשתי ידיים, ולו כי פורטוגל חברה באיחוד האירופאי, משמע הדרכון הופך את המחזיקים בו לאזרחי האיחוד, עובדה שבין היתר מאפשרת ללמוד במגוון מוסדות אקדמיים ללא עלות, ליהנות מתנאים סוציאליים מובילים, להשקיע בחו"ל כדומה. כמו כן, למרות שארה"ב אינה חברה באיחוד האירופאי, הרי שהדרכון הפורטוגלי פותח את שעריו גם עבורה, ואף מבלי שיתעורר הצורך לענות על הדרישות המינימאליות שמצריכה וויזת תייר. מכאן שלא מעט אנשים שהוגדרו "מסורבי ויזה" (מטעם הקונסוליה האמריקאית), כן הצליחו להיכנס דרך הדלת העקיפה.


מה הסיכוי שלכם כאשכנזים?

האם הנהירה הגדולה אחר הדרכון הפורטוגלי מרתיעה את הרשויות המקומיות? נהפוכו, מדובר בעשייה שמגלגלת לא מעט כסף – עסקי התיירות ושלל משרדים של עורכי דין מרוויחים מכך יפה, ועל כן הקהילה היהודית המקומית החליטה לבוא לקראת הישראלים – לדרוש רק חצי מחיר עבור תהליך משלים של בני משפחה, עובדה שמובילה למאות פניות מדי חודש. לאור הדברים ראוי לציין שגם אם אתם אשכנזים, עדיין מומלץ לבדוק היתכנות, וזאת כי נתיבי הבריחה הובילו את יהודי פורטוגל לעבור דרך אנגליה, רומניה, הולנד ואוסטריה.


רווח כפול

שנסכם? אין זה סוד שארה"ב אינה ממהרת להעניק ויזה לתושבי המזרח התיכון ועל כן ישראלים רבים מראש מקבלים תשובה שלילית, כאשר לא רק שהם אינם משיגים וויזת עסקים או ויזת סטודנט, אלא אפילו ויזת תייר נשארת בגדר חלום לא מושג. מכאן שבמקום להוריד טופס, לשלם אגרה (לא זולה), לשלוח באמצעות סוכן נסיעות ומראש לדעת שהסיכוי נמוך, הרי שטוב לדעת שישנה חלופה, טוב לדעת שאפשר באופן יחסית נוח ומהיר להשיג מגוון יתרונות חשובים – הן כלכליים (כגון לימודים) והן בגדר ביטחון ומותרות. שנסכם בשורה? באמצעות ויזה פורטוגלית ניתן להצטרף לאיחוד האירופאי ובו זמנית להשיג ויזה לארה"ב – שווה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *