טכנולוגיות נגישות לאנשים עם לקות שמיעה

hearing-aid-3627530_640

מי שסובל מבעיות בשמיעה, יודע עד כמה הדבר עלול להעיב על איכות החיים. מי שאינו שומע טוב: מרגיש בודד, חסר אונים וכזה שאינו יכול להשתתף בשיחות קולחות. נוסף לכך, כבדי שמיעה אינם מצליחים לשמוע מוזיקה בצורה נעימה או ליהנות מתכנית טלוויזיה אהובה.

בשל כך יש לטפל כמה שיותר מהר בנושא, תוך בחינת הטכנולוגיות הזמינות עבור אנשים שסובלים מלקות שמיעה באתר http://audiocare.co.il.

אבל מהי לקות שכזאת?

מי שסובל מירידה ביכולות לשמוע, בוודאי מבין כי הלקוי יכול להיגרם מסיבות שונות, כמו ממחלה, תאונה, או אפילו בשל הזדקנות.

כדי להבין האם ישנה בעיה קבועה או כרונית, יש לגשת לרופא מומחה, לבצע בדיקת שמיעה ולהבין מהי הירידה שחלה בשמיעתו.

חשוב לדעת כי ליקוי שמיעה מכיל כמה דרגות של אבדן היכולת לשמוע בצורה טובה, החל מירידה של 16 עד 25 דציבלים מעוצמת השמע, עד ירידה של מעל 90 דציבלים – מצב המוגדר חמור יותר.

בכל מקרה, מי שרוצה לטפל בנושא להעלאות את איכות חייו, חשוב שיכיר כמה טכנולוגיות חדישות במסייעות להעלות את רמת השמיעה:

מכשירי שמיעה – אם בעבר מכשיר שמיעה היה כלי גדול שנועד למרכז את עוצמת הקול אל תוך אוזנו של המאזין, הרי שכיום מכשירי שמיעה הם אביזרים קטנים וכמעט בלתי נראים המתאימים לכל הגילאים. באמצעות מכשירים אלה ניתן להגביר את עוצמת התהודה מסביב ובכך לשמוע הרבה יותר טוב.

אוזניות אלחוטיות לטלוויזיה – מי שמוצא קושי לשמוע בעת צפייה בטלוויזיה או בכל מכשיר אחר: יוכל להיעזר באוזניות שניתן לחבר אל מכשיר הטלוויזיה או אל הרדיו.

מגבר – כיום רבים נעזרים במגברי שמיעה באתר Audiocare ,מגבר חכם ומותאם אישית המאפשר הגברת הקול, תפעול קל והגברת כל מכשיר ממנו בוקעים קולות.

טלפונים עם הגברה – עוד כדאי לדעת כי ישנם טלפונים אלחוטיים ומכשירים סטנדרטיים שניתן להגביר את עוצמת קולם, תוך בחירת מכשירים מעוצבים ונעימים למראה.

מערכת FM – מערכות אלה נועדו לרכז את עוצמת הקול עבור המשתמש בעיקר במקומות ציבוריים הומי אדם.

לסיכום, טכנולוגיות לשיפור השמיעה לא חסר, לכן יש לבדוק כבר עכשיו איזו טכנולוגיה תתאים ביותר עבורכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *