ביג שוט: איך בוחרים קורס בשוק ההון?

קורס בשוק ההון

כמו בכל תחום, בחירת קורס בשוק ההון יכולה להיות משימה לא פשוטה, משום שישנם סוגים שונים של קורסים, כמו גם מכללות כמו ביג שוט ותכניות הכשרה שונות, שכל אחת מהן מתאימה לאנשים ספציפיים. ישנם סוחרים המעוניינים להפוך את שוק ההון למקצוע של ממש, וישנם כאלה שמעוניינים להיכנס לתחום המאתגר לצורך הכנסה פאסיבית בלבד. אם כך, בין אם ברצונכם להשתלב בשוק העבודה או ללמוד כדי ליהנות מהכנסה נוספת, עליכם לדעת שישנן שיטות לימוד שונות שכדאי להכיר.

שוק ההון בישראל, הוא אחד מהשווקים המתפתחים והתחרותיים שיש, הדבר נובע מהתפתחות השוק המקומי וצמיחת החברות הפרטיות, מחשיפה גדולה לשווקים בחו”ל, ממסחר בין לאומי שגדל כל הזמן ומאופציות למסחר ולשיטות השקעה חדשות בארץ ובחו”ל שמתפתחות בקצב מהיר ומאפשרות הזדמנויות מסקרנות עבור משקיעים ישראליים.

בין שיטות הלימוד המוצעות בשוק ניתן למצוא את הבאות:

לימודי שוק ההון בכיתות לימוד – מדובר על השיטה המסורתית, לרוב הלימודים בכיתות יעשו בקבוצות קטנות. היתרון בשיטה זו היא האופציה ללמוד בצורה פרונטאלית מול מרצה מוביל כמו
גיא ברנד, אך החיסרון הוא שיש צורך להגיע לשיעורים, לפנות זמן, לעיתים לעמוד בפקקים, למצוא חנייה וכו'. שיטה זו פחות תתאים לקרייריסטים או לאנשים העובדים שעות מרובות.

לימודי שוק ההון באינטרנט – לימודים אינטרנטיים נעשו טרנד לוהט בשנים האחרונות, לא רק בשוק ההון אלא גם בתחומים נוספים. בדרך זו הסוחרים יוכלו ללמוד בכל שעה פנויה, כמו בשעות הערב לאחר העבודה, בסופי שבוע, בין טיסות עבודה ובכלל בכל זמן שיחפצו בנוחות. מצד אחד שיטה זו מלווה ביתרונות רבים, אך היא פחות אישית כמו בלימודים פרונטאליים. שיטה זו מחייבת גם משמעת עצמית וחזרה מרובה על החומרים, אך מצד שני היא חוסכת זמן ופקקים.

לימודי שוק ההון  אחד על אחד – שיטה זו מתאימה למי שרוצה ללמוד בזמן קצר שיטות מסחר מסוימות, והיא תתאים לרוב לסוחרים בעלי ידע הזקוקים לחיזוק בתחומים מסוימים. מדובר על יתרון בולט והוא היחס האישי, אך העלות של קורסים אישיים תהיה יקרה ביחס לאופציות האחרות.  

לימודים משולבים – כיום מכללות ובתי ספר לשוק ההון מציעים תכניות משולבות, כלומר חלקן פרונטליות בכיתות הלימוד והתרגול עצמו נעשה דרך האינטרנט. שילוב זה יכול להיות רלוונטי למי שמתלבט בין קורס בכיתת לימוד או קורס אונליין.

על מה חשוב לשים דגש בעת בחירת קורס בשוק ההון?

אחרי שבחרתם את שיטת הלימוד מתאימה, עליכם לשים לב לכמה פרמטרים חשובים שיוכלו לסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה:

מי המרצים ומה הוותק שלהם בעולם בשוק ההון?

חשוב כמובן לבחור במכללה כמו ביג שוט אשר מציעה מרצים שחיים ונושמים את שוק ההון וזוהי פעילותם. הוותק שלהם לא פחות חשוב, וכדאי שיהיה כמה שנים טובות גם בלימוד התחום וגם במסחר עצמו בשוק ההון.

שיטות לימוד הנלמדות בקורס

כדאי לבדוק מהן תכניות הלימוד המוצעות, אילו כלים ושיטות לומדים האם מסחר יומי, מסחר סווינג או השקעות ערך. כמו כן, מומלץ לבחון את תכניות הלימוד כדי להבין מהן כוללות, והאם המכללה מציעה התנסות אמיתית בחדר המסחר יחד עם סוחרים, וכמובן מענה מקצועי תוך כדי מסחר אמיתי בזירה.

אילו סוגי תרגולים המכללה מציעה?

בדקו אילו סוג התרגולים המכללה מציעה. חשוב לדעת שתרגול הוא אחד הפרמטרים החשובים לסוחר המתחיל, משום שדרך התרגול הוא יוכל ללמוד טכניקות ולהתנסות במסחר, ולכן חשוב לבדוק אם המכללה מציעה שיעורי תרגול אונליין שיאפשרו לכם להיעזר בהם לאחר הלימוד התיאורטי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *