מהי חשבונית ירוקה?

חשבונית ירוקה

בין אם אתם מנהלים עסק גדול ובין אם עסק קטן, הפקת חשבוניות היא פעולה שתצטרכו ליישם. כיום יש דרכים שונות להפיק חשבוניות, כשבין היתר ניתן להפיק חשבוניות נייר (מסמך פיזי) או חשבוניות ירוקות (מסמך דיגיטלי). כל הכנסה או תשלום בעבור השירות שאתם מעניקים ללקוחות, חייב להיות מתועד ומדווח לרשויות המס, כך שעל כל מוצר או שירות שתמכרו, תצטרכו להנפיק חשבונית. מהי חשבונית ירוקה ומדוע היא כל כך מומלצת? כל התשובות במאמר שלפניכם.

חשבונית בעלת יתרונות רבים

אם היה נדמה לכם שחשבוניות דיגיטליות (או ירוקות – תקראו להן איך שתרצו) שמורות רק לבעלי העסקים הגדולים, אז טעות בידכם, משום שכיום כל בעל עסק (וכן, גם עוסק פטור) יכול להנפיק חשבוניות דיגיטליות בקלות. פה נציין כי מידע נוסף על חשבונית ירוקה, ניתן למצוא באתרים שונים ברחבי הרשת, ומומלץ לקרוא אודות השירות לעומק, לפני הרכישה.

לחשבוניות הירוקות יש מגוון רחב של יתרונות. ראשית, מדובר בחסכון אדיר בנייר, שתורם לא רק לאיכות הסביבה, אלא גם לאוסף הניירת שבמשרד שלכם. כך, במקום שלל קלסרים עשירים בחשבוניות, יהיו לכם תיקיות דיגיטליות המאוחסנות על ענן. נוסף לכך, שליחת החשבונית נעשית באופן פשוט באמצעות המייל, כך שהלקוח יוכל לקבל אותה באופן מידי לתיבת הדואר הנכנס, ולעיין בה בכל רגע נתון. לצד היתרונות הללו, ראוי לציין כי רוב המערכות נגישות לכם מכל מחשב ומכל טלפון נייד, כך שהפקת החשבוניות יכולה להיעשות מכל מקום. עוד דבר שחשוב לציין, כל החשבוניות, הקבלות ויתר המסמכים החיוניים שמורים על ענן, מה שאומר שהם מגובים ושאתם יכולים לגשת אליהם בכל רגע נתון.

פה נעצור להבהיר שמדובר במערכת ידידותית למשתמש, וכי ניתן לתפעל אותה די בקלות. היא נוחה במיוחד ומאפשרת לכם לצפות בחשבוניות או להפיק מסמכים בכל רגע ומכל מקום. כמו כן, רוב המערכות מעניקות למשתמשים תמיכה ושירות לקוחות באמצעות התוכנה עצמה, כך שהכל מרוכז במקום אחד.

ניהול חשבונות באינטרנט

השימוש בחשבוניות הירוקות מאפשר לכם למעשה לנהל את כל החשבונות של העסק באינטרנט, מה שמהווה יתרון משמעותי לבעלי עסקים רבים. רישום ההוצאות וההכנסות של העסק, זה בין הדברים המשמעותיים והחשובים ביותר בעסק, גם כדי לעקוב אחר החשבונות של הארגון וגם כדי לדווח לרשויות מידי שנה ובמידת הצורך.

ניהול חשבונות באינטרנט והנפקת חשבוניות ירוקות תורמים לחיסכון משמעותי בכסף ובנייר, כך שזו פעולה שתורמת באופן ניכר לאיכות הסביבה ולצמצום הניירת המשרדית. כמו כן, מדובר באלמנט שחוסך לא מעט זמן, זאת בשל האפשרות לגשת למערכת ניהול החשבונות מכל מקום, מכל מכשיר ובכל רגע נתון. קל מתמיד להנפיק חשבוניות ולמצוא מסמכים במערכת, ולכן מערכת להנפקת חשבונית ירוקה מומלצת לכל בעלי העסקים, לרבות עסקים קטנים. אל תתפשרו על יעילות ועבודה איכותית, ובררו על חשבוניות ירוקות בהקדם. בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *