פעילויות לילדים לל"ג בעומר

פעילויות לילדים לל

ל"ג בעומר יחול השנה (2019) בחודש מאי, ולקראתו אספנו בעבורכם רעיונות לפעילויות לילדים באווירת החג. בין אם אתם אוהבים להכין עבודות יצירה, לטייל בטבע או ליהנות מפעילויות מאתגרות, במאמר הבא תמצאו מגוון רחב של פעילויות שונות. שנתחיל?

עבודות יצירה

אחת הדרכים להפעיל את הילדים בל"ג בעומר היא באמצעות עבודות יצירה. השתמשו בפלסטלינה על מנת לפסל מדורה, כשיש לרכוש פלסטלינה אדומה וצהובה. ניתן להיעזר בקיסמי שיניים כדי ליצור את הקרשים, ומעליהם לפסל את המדורה עצמה. דרך נוספת ליצור מדורה היא באמצעות ניירות קרפ בצבעים הייעודיים. יש לחתוך את הנייר לרצועות קצרות ולאחר מכן לכווץ אותן. את הכיווצים יש להדביק בצורת אש, ולעשות זאת על משטח יציב כמו קרטון ביצוע או נייר קשיח.

נוסף לכך, תוכלו ליצור חץ וקשת מחומרי יצירה פשוטים, להדפיס דפי צביעה באווירת החג ולאפשר לילדים לצבוע כיד הדמיון וכו'.

טריוויה באווירת החג

בין אם תבחרו להעביר את המשחק במהלך ערב ל"ג בעומר ובין אם תבחרו לעשות זאת כהקדמה, תוכלו להכין מבעוד מועד כרטיסיות טריוויה הכוללות שאלות ברמות קושי שונות אודות החג.

שאלות לדוגמה:

  • מדוע נוהגים להדליק מדורות?
  • מי היה בר כוכבא?
  • למה נהוג להכין חצים וקשתות בחג?
  • באיזה חודש מציינים את ל"ג בעומר?
  • מהי ספירת העומר?
  • מול מי הונהג מרד בר כוכבא?
  • למי נהוג לעשות הילולה בל"ג בעומר?
  • כמה ימים מונה ספירת העומר?
  • מיהו רשב"י?
פעילויות לילדים לל"ג בעומר

פעילות מוזיקלית מסביב למדורה

מדורה עם חברים או בני המשפחה מהווה סיבה למסיבה, וכשאנחנו מתכנסים בערב החג ומדליקים מדורות, חשוב לדאוג לפעילות ייחודית ומעניינת. אם מישהו מבין המשתתפים יודע לנגן בגיטרה, תוכלו לארגן ערב שירה מדליק ומהנה, ולהכין שירונים מודפסים עם מילות השירים מבעוד מועד.

טיולים בחג

בל"ג בעומר נהוג לטייל במקומות שונים ברחבי הארץ, וליהנות מנופיה הייחודי של ארץ ישראל. מהצפון ועד הדרום, שמורות הטבע והאתרים התיירותיים מתמלאים במשפחות עם ילדים שמגיעים לטייל, לקטוף פירות וירקות (באופן מסודר כמובן) ולהשתתף בפעילויות שונות. כדאי לבקר במקומות כמו בנחל מערות, חוף דור, קיסריה, נחל אלכסנדר, אגמון חפר, נחל שופט, נחל אל על, נחל הבשור, שמורת יקום, שמורת זיתא וכו', ולהקפיד להתלבש בהתאם למזג האוויר ולהצטייד במקדם הגנה ומים קרים. אם אתם מעוניינים במסלולים מעגליים, רצוי לברר מבעוד מועד שהמקום שבו אתם מתכננים לטייל אכן כולל מסלול מעגלי.

אטרקציות מיוחדות

מי שלא חובב טיולי טבע, יוכל להגיע עם הילדים לאטרקציות שונות כמו חדרי בריחה, פארקי שעשועים, בבילון, ג'ימבורי, היכל הקרח בחולון, טיסה בכדור פורח, סיור במיני ישראל, פינות חי, באולינג וכו'. תוכלו לברר מראש אילו מקומות יהיו פתוחים ומהן שעות הפתיחה, כך תוכלו להיערך לכך.

כיצד תעבירו את ל"ג בעומר השנה? בחרו את הפעילויות האידיאליות ביותר בעבורכם, ותכננו את לוח הזמנים שלכם בהתאם. חג שמח!!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *