אריה גולדין: הכירו מדד דאו ג'ונס

מדד דאו ג'ונס

מדד דאו ג'ונס הינו למעשה מדד המראה את ממוצע התעשייה. זהו מדד המשקלל את כל השינויים שמתרחשים ב – 30 המניות המובילות ביותר בבורסה לניירות ערך בניו יורק. זהו מדד הדאו המרכזי, אך קיימים מדדים נוספים אשר אמורים לעקוב אחר שינויי השער של מניות שונות בעולם וענפי כלכלה מובילים. בעבר מדד הדאו ג'ונס נחשב למדד המרכזי אשר קבע את השינויים השונים המתרחשים על בסיס יום – יומי בשערי המניות בבורסה של ניו יורק. אומנם המדד מתייחס לכאורה לתחום התעשייה, אך הוא כולל בתוכו כמות רבה של מניות בתחום הכללה, כגון מניות של בנקים, חברות ביטוח וכדומה.

אריה גולדין על מדד הדאו ג'ונס

יועץ ההשקעות המוביל אריה גולדין, מציג את החשיבות ההיסטורית הרבה של מדד הדאו ג'ונס. המדד יוסד על ידי צ'ארלס דאו, אשר ייסד את העיתון וול סטריט ג'ורנל ושימש בתור העורך שלו. המדד הראשון התפרסם בשנת 1986, הוא כלל מעקב אחר שינויי השערים של 12 מניות השייכות לחברות התעשייה המובילות ביותר בארצות הברית של אותה התקופה. המדד למעשה מספק אינדיקציה לגבי ההתנהגות של שוקי ההון האמריקאים, דבר שמלמד על חוזק הכלכלה. כאשר מדובר על תקופה בה הכלכלה האמריקאית חזקה ופורחת, ניתן יהיה לראות עלייה במדד הדאו ג'ונס, ואילו בתקופות השפל של כלכלת ארה"ב, ניתן לראות ירידות שערים חדות במדד. ניתן לראות לאורך השנים את קפיצות השערים השונות של המדד, כאשר השינויים עלולים להיות חדים ופתאומיים ביותר. בנוסף, ניתן לראות מדדים נוספים של דאו ג'ונס, אשר כוללים מדדים העוקבים אחרי שינויים בענף התחבורה, ענף השירותים ועוד.

לסיכום, אריה גולדין מציע לכל הסוחרים לשים לב למדד הדאו ג'ונס, אשר מספק אינדיקציה לחוזק הכלכלה של ארצות הברית. כמו כן, יש לזכור כי ברגע שהמניות של ארצות הברית מתחילות לצנוח, הן עלולות לסחוף אחריהן את המניות של כלכלות אחרות התלויות בסיוע שלה. למשל, לא פעם ניתן לראות כי כאשר כלכלת ארצות הברית נכנסת לתקופת שפל, כלכלת רוב העולם מתחילה להיסחף לשם אחריה. לכן כדאי תמיד לעקוב אחרי המדד ולהסיק מכך את המסקנות המתאימות.

קראו גם http://www.infocenters.co.il/gfh/notebook_ext.asp?book=45781&lang=heb&site=gfh

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *