מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב חלל מסחרי

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב חלל מסחרי

יש כל מיני סוגים של חללים שבהם מבצעים עיצוב פנים. אחד מאלה הוא חלל שנועד למסחר, וכאן זה חשוב לשים את הדגש על עיצוב שמשתייך אל העולם של השירות והמכירה, ואל כל מה שהופך חללים מעין אלה אל מקום שנוח לעשות בו עסקים, ולהגדיל עד כמה שיותר את הרווחים. אלה הדברים שאותם יש לקחת בחשבון בעיצוב של חלל מסחרי מוצלח כמו עיצוב חנויות.

מעניקים יתרון על המתחרים

חלל מסחרי הוא כזה שאר באופן די טבעי מכיל כמה וכמה עסקים באותו המקום, כאשר לא פעם יש באותו חלל גדול מימדים כמה חנויות אשר עוסקות בגדול באותו תחום של מסחר. כך, יכולים לראות כי יש כמה חנויות של בגדי ילדים או כמה חנויות של מוצרי סלולר. איך יכולים ליצור בסיוע של עיצוב חכם להעניק את הייחודיות של חנות אחת על פני האחרת גם אם הן מוכרות אותו דבר? עיצוב חלל שמביא אל תחושה שונה יוצר חלל מסחרי שיכול להתחרות על לב הלקוחות ועל הכיס שלהם בצורה הרבה יותר יעילה.

מבט החנות מבחוץ

עוד לפני שהלקוח נכנס באזור מסחרי אל חנות מסוימת הוא בוחן את האזור החיצוני שלה ורק אז מגיע לכדי החלטה. ההחלטה הזו מורכבת מכל מיני שיקולים, כאשר אחת מאלה היא המראה של חלון הראווה וכל מה שיכולים אותו לראות, לשמוע ולהריח מן האזור הזה של המעבר שמוביל אל החנות עצמה. לכן, זה חשוב כי העיצוב של האזור שפונה אל חוץ החנות פנימה יהיה מושך ויביא את הלקוח פנימה עם הצבה של פריטים במבצע וכאלה שאהובים על הקהל ברקע ממותג שמדגיש את העסק ואת מה שהוא באופן מיוחד.

אפקט המשיכה מבפנים

גם לאחר שהלקוח כבר נכנס פנימה אין כל התחייבות כי הוא יצא לאחר דקה בודדה בלבד. עיצוב פנים לעסקים הינו המפתח עבור הישארות הלקוח כמה שיותר זמן. זה תלוי במידה רבה בעיצוב חכם אשר מוביל את הלקוח תחנה אחר תחנה אל עבר העמדה של דלפק התשלום והיציאה. עיצוב שיוצר תרשים זרימה חכם יהיה כזה אשר יגדיל באופן משמעותי את משיכת הלקוחות הלאה אל מעמקי החנות ומסתיים ברכישה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *