מה הדגשים בתרגום מאנגלית לעברית

תרגום מאנגלית לעברית

המאמר שלפניכם עומד להסביר לכם בדיוק למה אתם צריכים להתייחס בעת שאתם מחפשים שירותי תרגום מקצועיים מאנגלית לעברית בין אם אתם זקוקים לשירות הזה בעבור העסק שלכם או מקום העבודה.

מה כלול בשירותי תרגום?

אנשים רבים חושבים שתרגום מאנגלית לעברית הינו דבר פשוט לגמרי. מעבירים מסמך באנגלית למתרגם על מנת שיבצע את העבודה, המתרגם מעביר הצעת מחיר, אתם מחליטים האם אתם מעוניינים לשלב שירותי תרגום ולאחר תקופת זמן מוגדרת מראש המתרגם מעביר לכם בחזרה את המסמך המתורגם.

חשוב לציין כי תרגום מאנגלית לעברית אמנם מסתכם בפעולות האלו בעבור מבקש עבודת התרגום אך בפועל מתבצעים עוד תהליכים רבים. חברת תרגום למשל, מחזיקה מתרגמים רבים אשר מתמחים כל אחד בתחומים שונים ואף בניבים שונים. לדוגמא, יש הבדל משמעותי בין ניבים שמדוברים באזורים שונים בבריטניה והשינוי עשוי להיעשות משמעותי עוד יותר כאשר מדובר בהבדלים בין ניבים שמדוברים במדינות דוברות אנגלית אחרות. לרוב אנו ניתקל רק בהבדלים בין אנגלית בריטית לאנגלית אמריקאית באתרים ותוכנות רבות אשר מציעות להשתמש בהם בשתי השפות השונות. מעבר לכך, עבודת התרגום צריכה להיעשות בהתאמה מלאה לקהל היעד שצפוי לקבל את הטקסטים המתורגמים.

עבודת המתרגם

המתרגמים צריכים לבחון תחילה את רמת הכתיבה, המשלב ולבדוק האם המסמכים מכילים ביטויים מקצועיים (כמו במסמכים משפטיים, ראיית חשבון ועוד) או שמדובר בשפת דיבור פשוטה. כאשר מדובר בספרות למשל, צריך המתרגם לאבחן את סגנון הכתיבה של הספר לצורך התרגום מאנגלית לעברית בין אם מדובר בספר עדכני, עתיק או בספר המכיל סלנג שיש צורך בתרגומו.

החשיבות שבתרגום על ידי מומחה בתחומו

כאמור, מתרגם איננו רק הדובר את שתי השפות והמוסמך לתרגום אלא אדם שמכיר את התחום הספציפי שבו התרגום מאנגלית לעברית צריך להיעשות. כאשר מדובר בתחום התוכנה למשל, קיימים מושגים רבים שאינם קיימים במילונים שניתן למצוא ברשת ומסיבה זו, במידה והמתרגם יידרש לתרגום המילים שמרכיבות את המושגים בעזרת מילון בלבד, הוא עלול לטעות בכוונת המושגים וכאשר כוונת הטקסט המקורי איננה עוברת במדויק לטקסט המתורגם, הרי שמטירת התרגום מאנגלית לעברית כשלה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *