טיפים לקבלת משכנתא אופטימאלית בשבילכם

משכנתא אופטימאלית

משפחות צעירות רבות מחליטות לפנות אל בנק משכנתאות כדי לקחת משכנתא. לאחר שנים בהן הם התגוררו בדירות שכורות שונות, הם מחליטים שהגיע הרגע לרכוש דירה פרטית שתהיה שלהם ולנתב את תשלומי השכירות החודשיים לתשלומי המשכנתא.

ישנם מקרים בהם כמובן תשלומי המשכנתא יהיו יותר גבוהים מתשלומי השכירות, אך כיום עם ההתפתחות המתמשכת של ענף הנדל"ן בארץ, נראה כי מחירי השכירות הולכים וטופחים כך שאין ברירה אלא לשקול רכישת דירה באמצעות משכנתא. כדי שמהלך זה יהיה אפקטיבי ואפשרי עבור אלו שלוקחים את המשכנתא, חשוב להיערך לכך בהתאם ולבחור את המשכנתא האופטימלית ביותר עבור כל אחד.

חישוב החזרי משכנתא על פי הכנסות

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון, הוא העניין של תשלומי החזרי המשכנתא. החזרים אלו מתבצעים אחת לחודש, כך שעל פי תאריך חודשי קבוע מראש אותו הלווה מחליט, הוא יודע כי סכום מסוים מהכנסותיו יועברו ישירות לבנק עבור המשכנתא שנלקחה.

כדי שההחזרים אלו לא יהיו לחוצים מדי וכך יכניסו את הלווה לבעיות כלכליות, יש להתאים את גובה ההחזרים באופן אפקטיבי בהתאם לשיעור הכנסותיו באמצעות חברה לייעוץ משכנתאות. קיימת אפשרות לשינויי ידוע מראש של שיעורי המשכנתא, כך שהריביות לא יתפסו חלק משמעותי מגובה ההחזרים. זאת ניתן לעשות באמצעות ייעוץ של יועץ משכנתאות מקצועי, המכיר את כל האפשרויות המשתלמות ביותר בתחום המשכנתא, וכך יידע לייעץ ולהתאים את גובה ההחזרים המתאים ביותר.

פריסת החזרים לפי שנים

מכיוון שמשכנתא היא הלוואה שניתנת מהבנק לצורך רכישת דירה, מדובר על סכום גבוה מאוד שהממוצע שלו עומד על 700 אלף שקלים. סכום גבוה זה ניתן לפריסת תשלומים על פי עשרות שנים, כאשר המקסימום האפשרי הוא 30 שנה. יש מקרים בהם אנשים יכולים לפרוס את החזרי המשכנתא לתקופה של 40 שנה, אך דבר זה לא מומלץ מכיוון שמדובר בריביות גבוהות מאוד שלא משתלמות ללווה בסופו של דבר.

כדאי לבחור את מספר השנים האידיאלי בהתאם להכנסותיו של הלווה, וגם לקחת בחשבון סכומי כסף חד פעמיים שהוא צפוי לקבל במהלך אותם שנים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *