5 מסלולי לימודים בעולם הטכנולוגי

מסלולי לימודים בעולם הטכנולוגי

אחת ההתלבטויות הגדולות ביותר בחיים היא כמובן בנוגע ללימודים. ישנם כאלו שיודעים מה ירצו לעשות 'כשיהיו גדולים' כבר מגיל צעיר. אחרים עוברים מסלול של חיפושים ויכולים לעבור מנושא אחד לשני. אחת ההתלבטויות הגדולות היא בין נושאים הומאניים לבין טכנולוגים. ללימודים הומאניים יש יתרונות ומי שמרגיש שזהו הכיוון שלו, שילך וילמד את זה. למי שמתלבט, נזכיר את היתרונות הרבים של לימודים טכנולוגים:

  • עבודה מאתגרת בסביבה תחרותית.
  • שכר גבוה יותר ממשרות בתחומים אחרים.
  • ביקוש גבוה לעובדים שמבטיח משרות זמינות.
  • אפשרויות תעסוקה במקומות שונים בארץ ובעולם.
  • תחום דינמי שמשתנה כל הזמן.

עם כל כך הרבה יתרונות, מפליא שיש מי שלומד דברים אחרים, נכון? במאמר הזה ריכזנו לכם חמישה כיוונים ללימודים טכנולוגים שלדעתנו יהיו בחירה טובה.

לימודים טכנולוגים – אפשרויות לפיתוח אישי

ישנם אין ספור מסלולים ללימודים טכנולוגים אבל צריך להתחיל איפה שהוא לא? אם פעם היו מקצועות מאד מוגדרים כמו 'חשמלאי' או 'אדריכל', הרי שהיום הלימודים עוסקים בתחומים יותר פרטניים ובדרך כלל נושאים שלא היו קיימים עד לפני שנים ספורות. בואו נתחיל אם כן בסקירה, הנושא הראשון יהיה לימודי שיווק טכנולוגי, משם נמשיך לתכנות ונסיים במידול תלת מימדי.

שיווק טכנולוגי

זוהי תכנית לימודים מרתקת שמשלבת נושאים מכל מיני דיסציפלינות. שיווק היה עד לאחרונה נושא שקשור להתנהגות אנושית וככזה היה נחשב ליותר הומני. השיווק הטכנולוגי כבר מפגיש אותנו עם מתודות חקר ופיתוח אסטרטגיה שהן מבוססות על כלים טכנולוגים. האינטרנט פותח לפנינו אפשרויות לנהל את תהליך השיווק באופן שמבוסס על נתונים וחיתוכים שונים שלהם. אוטומציה של תהליכים וניתור של המוני נתונים הופכים את השיווק ליותר מדעי טכנולוגי במהותו. במהלך הלימודים יהיו קורסים במקצועות שונים כגון: כלכלה התנהגותית, פסיכולוגיה, ניהול, סטטיסטיקה, תכנון פיננסי ועוד תחומים רבים. בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות בחברות רבות.

תכנות

העולם האינטרנטי בנוי בסופו של דבר מקוד, מתוכנה. לימודי תכנות יאפשרו לכם לדעת כיצד ליצור פיסות תוכנה שונות שעושות מגוון של פעולות: החל מתוכנות עסקיות ועד לאפליקציות לשם השעשוע. לימודי תכנות יכולים להביא אתכם להתעסק עם נושאים מורכבים שנמצאים בחזית הטכנולוגיה כגון זיהוי תמונה או אינטליגנציה מלאכותית. לימודי תכנות יכולים להיעשות בכל מיני רמות. באופן בסיסי נדרשת חשיבה אנליטית וגם יכולת מתמטית מסוימת. יש לציין שברמות היותר בסיסיות של התכנות ניתן להתקבל ולעבור את הלימודים גם מבלי להיות גאון. מה שנדרש הוא יכולת להתמיד וללמוד. בוגרי לימודי תכנות יוכלו להשתלב במשרות שמתגמלות היטב כבר בהתחלה.

ביוכימיה

לימודי הביוכימיה עוסקים בקשר שבין חומרים לבין גופים חיים. במהלך הלימודים לומדים על נושאים מאד מגוונים: החל מפיסיקה ועד אבולוציה, מכימיה אורגנית ועד סטטיסטיקה. הלימודים הם מרתקים מכיוון שהם עוסקים בחקר העולם והחיים בו. לימודים אלו יכולים לשלוח אותנו למשרות של מחקר או לעבודה בחברות שונות כולל חברות הזנק רבות שקמו לאחרונה בתחום בישראל.

כתיבה טכנולוגית

למי שיש כישורי שפה ורוצה עדיין להנות מכל הטוב שבעבודה בעולם הטכנולוגי – יש את מסלול הכתיבה הטכנולוגית. מדובר למעשה ביכולת לחקור ולייצר טקסטים בעלי אוריינטציה מדעית – טכנולוגית. זוהי כתיבה שונה מכתיבה רגילה בזה שהיא צריכה להעביר במדויק רעיונות בתחום הטכנולוגיה. דרושה היכרות מעמיקה עם התחום. התגמול למי שטוב הוא משמעותי והעבודה יכולה להתבצע הן באופן רגיל כשכיר או כעצמאי שלוקח על עצמו פרויקטים.

מידול תלת מימדי

אחד התחומים שפרצו בשנים האחרונות הוא הדפסה תלת מימדית. הצורך שהפריצה הטכנולוגית הזו יצרה הוא כמובן בבעלי מקצוע שיוכלו לייצר קבצים מהם ניתן להדפיס. מידול תלת מימדי יכול מאד להתאים למי שיש ראיה מרחבית טובה וקשר עין – יד. העבודה מתבצעת בגופים רבים החל מאוניברסיטאות וגופי מחקר דרך חברות ומותגים שונים שמפתחים מוצרים ועד עבודה כנותן שירות עצמאי אפילו מסטודיו ביתי.

סיכום

כל המסלולים המצוינים לעיל עוסקים בנושאים חדשניים ומעניינים אבל זה לא נגמר בזה. להערכתנו, אילו יהיו חלק מהמקצועות שיהפכו ליותר ויותר מבוקשים, אפילו יותר ממה שהם היום. יחד עם הביקוש, יובטחו כמובן למי שיעסוק בהם גם תנאי העסקה טובים, משכורות יפות וגמישות תעסוקתית רבה ביותר. שיהיה בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *