כל מה שחשוב לדעת על כינים

כינים

אחת המצוקות הגדולות ביותר של הורים לילדים קטנים, ילדים שהולכים לפעוטון, גן או אפילו בית ספר בכיתות המוקדמות, זו ההתמודדות עם מה שהם מביאים על השיער שלהם בכל יום כשהם חוזרים הביתה. במילים אחרות, כינים.

הורים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם כינים וביצים של כינים, אשר מופיעים על השיער של ילדיהם ומשם עושים דרכם גם אל מקומות אחרים. לפני שאנחנו נסביר מה זה בעצם ואיך מתמודדים עם זה, צריך לומר, לא רק ילדים מתמודדים עם כינים, העניין הוא שהם נדבקים מהר יותר מאחרים בגלל הסיטואציות בהן הם נמצאים וכן, להבדיל ממבוגרים שיכולים לזהות את זה מיד ולטפל בכך באמצעות טיפול טבעי נגד כינים, ילדים תלויים בהורים שלהם, ואם הם לא מזהים את זה מיד, הרי שהבעיה יכולה להתפשט.

למרות שפה ושם יש סיפורי ילדים נחמדים על כינות, הרי שבסופו של דבר, כינת ראש היא טפיל שנמצא אך ורק על בני אדם, בעיקר על הראש, שכן שם יש שיער, למרות שאנחנו יודעים שאפשר למצוא את הכינים גם במקומות אחרים. הכינה מטילה ביצים, ואז היא מפרישה חומר דביק שמצמיד את הביצה לשיער הראש, ואחרי מספר ימים מועטים, הביצה בוקעת ומתוכה יוצאת כינה חדשה. ביצים לא מתפתחות, לא יבקעו ולא יצאו מהן כינים, מן הסתם.

כינה בוגרת מגיעה לגודל של 2-3 מילימטר, מה שלמד אותנו על רמת הקושי שיש כשאנחנו רוצים להתמודד עם הכינים. לכינה יש 6 רגליים, היא בצבע לבן אפור, מה שמקל במידה מסוימת על היכולת לאתר אותה, בהנחה כמובן שיש לילד שיער כהה. אם יש לו שיער בהיר, זה יכול להיות בעייתי. הכינים נמצאות כאמור על הראש, ושם הן מוצצות את השיער ואת הקרקפת, שכן הן זקוקות למזון. זה מה שמוביל לכך שילדים מתגרדים, מה שיכול לרמוז לנו שיש להם כינים. 

הדרך להתמודד איתם, היא מאוד פשוטה יחסית. צריך להשתמש בתכשיר לכינים שמאפשר להסיר את הביצים של הכינים, לחסל אותם. מעבר לכך, חשוב שאנחנו נשתמש במסרק צפוף בשביל שנוכל לאתר את הכינים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *