פעם אחת ולתמיד – קנאביס ממכר או לא?

התמכרות לקנאביס

לא מעט אנשים תוהים האם שימוש בקנאביס אכן ממכר או לא. מדובר על שאלה חשובה אשר המומחים טוענים כי היא שנויה במחלוקת. ניתן למצוא אנשי מקצוע ומומחים אשר יטענו כי מדובר בהחלט בחומר ממכר שכדאי לא לצרוך על פני זמן ממושך מדי ורק על פי צורך ממשי ושהתופעה של התמכרות לקנאביס היא בעיה אמיתית בעולם של היום ולעומתם, יהיו מומחים אשר יטענו כי מדובר בחומר לא ממכר. כמו כן, ישנם כאלה שטוענים שהקנאביס ממכר החל מהשימוש הראשוני בו וגם אם מדובר בשימוש חד פעמי וישנם שטוענים שהקנאביס ממכר רק בשל שימוש ממושך וקבוע.

האם קנאביס ממכר?

אין ספק שמדובר בשאלה חשובה מאוד. קנאביס הוא אכן ממכר ממש כשם שכל חומר אחר שגורם להפרשת דופמין במערכת הגופנית ממכר. אולם, ביחס לסמים אחרים, הקנאביס ממכר באחוזים הרבה יותר נמוכים. המומחים טוענים שכאשר מעמידים את הקנאביס מול חומרים אחרים המצויים בסמים אחרים, הרי שניתן לומר שהקנאביס ממוקם בתחתית הרשימה של החומרים הממכרים. אולם, בד בבד, כיום ישנם לא מעט אנשים שבוחרים לעשן קנאביס כבר מגיל צעיר ואי אפשר להתעלם מזה שאף על פי שהסיכוי להתמכר לקנביס הוא קטן, הרי שהוא עדיין קיים ולכן, כל מעשן קנביס עדיין מסתכן בהתמכרות לסם ובתופעות לוואי גופניות ונפשיות שהסם יכול להסב לו ובייחוד כאשר מדובר במעשנים בגילאים צעירים. כאשר מדובר על צעירים שבוחרים לעשן קנאביס, הרי שמוחם עדיין לא מספיק בשל ולרוב יהיה להם קשה הרבה יותר להיגמל משימוש בקנאביס כאשר ירצו בכך.

עשוי גם לעניין: התמכרות לקנאביס – שירותי טיפול והדרכה

האם הרבה אנשים מתמכרים לקנביס

על פי המומחים, מתוך צרכני הקנביס שלא צורכים אותו באופן קבוע, 10 אחוזים מתמכרים לשימוש בו. כנגד אותם 10 אחוזים שמתמכרים ישנם 90 אחוזים שלא מתמכרים. אולם, כאשר מדובר על צרכני קנאביס קבועים, הרי ש50 אחוזים מהם מתמכרים לקנאביס. על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט חומרים ממכרים מלבד הקנביס, הרי השיח סביב ההשפעות השליליות של השימוש בקנביס הינו שיח לא פופולארי ואנשים בוחרים להתמקד בשיח חיובי סביב הקנביס בשל הסגולות הרפואיות שיש בצמח והשפעתו על חולים במחלות שונות באופן חיובי. אולם, חשוב מאוד להדגיש שקנביס בהחלט יכול להיות ממכר ושתופעות הלוואי של האדם שמתמכר לקנביס יכולות להיות חמורות מאוד הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי. לכן, אין ספק שלא כדאי לצרוך קנביס באופן קבוע ורק לצורך רפואי ממשי. צריכת קנביס ולא בשל הצורך ליטול אותו, זהו דבר שיכול לסכן את בריאותו של האדם הנוטל אותו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *