כל הסיבות לאלף את הכלב שלך

אילוף כלבים

יש הרבה מאוד סיבות מדוע ולמה חשוב לאלף כלב. חלק מהסיבות לכך נוגעות לבעלים. כלב מאולף הוא כלב שבהרבה יותר קל לטפל בו. הוא גם לא יעשה הרבה נזקים בבית, הוא ישחק בצורה מתורבתת ויגרום לבעליו אושר רב והנאה.

אך למעשה האילוף הוא חשוב מאוד בעיקר עבור בריאותו של הכלב. האילוף יתרום במידה משמעותית לאיכות חייו של הכלב ולחיים הבריאים שלו.

אך חשוב מאוד לזכור כי אילוף כלבים שאינו נעשה בצורה הנכונה עלול לגרום לנזקים בריאותיים לכלב והוא יסבול מבעיות חדשות אשר מהן הוא לא סבל קודם לכן. תוכלו לקבל עוד מידע על כך אם תעשו הדרכה על כלבים.

אילוף טוב לנשמה

בריאות הכלב זוהי לא רק הבריאות הפיזית שלו. חשוב לשים לב גם לבריאותו הנפשית של הכלב.

חשוב לזכור כי הכלב אוהב ללמוד. הוא נהנה מהלימוד והוא רואה בזה תעסוקה מדהימה. אך על מנת שהלימוד אכן יהיה כזה, הוא יהיה מהנה ומספק עבור הכלב ויעשיר אותו מבחינה נפשית ואינטליגנטית, יש לשים לב באיזה כלב מדובר. יש הבדל גדול בין כלב בוגר לבין גור כלבים צעיר. חשוב להקפיד על כל ההוראות ולאלף את הכלב בצורה בטוחה ונינוחה שתענה על הדרישות הקפדניות מאילוף חוקי ומתאים לכלב.

שהכלב לא יהיה משועמם

אחד הדברים הכי מזיקים לכלב זה השעמום.

כאשר הכלב יהיה משועמם הוא עשוי לסבול מבעיות נפשיות שונות כמו גם מפיתוח התנהגויות שיזיקו לו, יזיקו לסובבים אותו אף לספות ושאר הרהיטים בבית.

הוא יפרוק את האנרגיות שלו בהרס של חפצים, הוא יחפור בורות בחצר ואף יהרוס את הצמחייה.

תופעה נוספת אשר נובעת בעקבות השעמום של הכלב הן נביחות ויללות בלתי פוסקות. ברור כי מדובר בתופעה מציקה ומעצבנת במיוחד.

גם נשיכות נובעות משעמום קיצוני כאשר הכלב המשועמם שלא מוצא דרך למשוך תשומת לב ינסה לעשות את זה על ידי נשיכות.

אילוף פורק מתח

האילוף פורק את המתח של הכלב. הוא ילמד לציית לפקודות, ילמד להתנהג בצורה נאותה כאשר הוא יהיה הרבה יותר רגוע והרבה פחות מתוח.

לסיכום, שווה וחשוב להשקיע באילוף של הכלב. זה ברור!

קראו גם על: אביזרים לכלבים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *