מה חשוב לדעת לפני שקונים עדשות זום.

עדשות זום

אחד האביזרים החשובים ביותר בכל מצלמה, היא עדשת זום. זו עדשה שמאפשרת לנו למקד את הצילום שלנו על נקודה מסוימת בצורה ברורה, כאשר אנחנו יכולים להגיע איתה לטווחים שונים.

יש מצלמות שמגיעות עם עדשות זום קבועות, כלומר למצלמה עצמה כבר יש עדשה כזו ולא ניתן להשתמש בעדשות נוספות או שמלבד אותה העדשה, אפשר להלביש עליה עוד עדשה. בדרך כלל, צלמים מקצועיים או צלמים חובבים שנוהגים לצלם כמות גדולה של תמונות באתרים שונים, מעדיפים להשתמש במצלמות שניתן להלביש עליהן עדשות לא קבועות. מאחר וכך אפשר להפיק תועלת רבה יותר מהצילום ומעבר לכך אפשר ליהנות מהרבה יותר פונקציות בתהליך העבודה. זה משפר באופן ניכר את האפשרויות שעומדות בפני הצלם.

לפני שנציג כמה נקודות שחשוב לדעת לגבי עדשות זום, יש לציין שאפשר למצוא עדשות כאלה בכל חנות צילום מקצועית וכן בחנויות של יצרניות מצלמות. חשוב לשים לב, האם החברה ממנה רכשנו את המצלמה מאפשרת להוסיף עדשות זום של חברות אחרות או שמה הדגם שעומד לרשותנו הוא כזה שמאפשר שימוש, אך ורק בעדשות של אותה חברה.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: מצלמות DSLR

מה אנחנו צריכים לדעת על עדשות זום

ראשית, מדובר על עדשות מתלבשות, כך שצריך להקפיד שהן יושבות בול על העדשה, באופן בטוח. צריך לשים שיש עדשות מודולאריות, כלומר כאלה שאפשר לפתוח ולסגור, להרכיב באופן מלא או חלקי.

שנית, יש לבחון לאיזה מרחק העדשה מגיעה, גם כאן זה נתון לשינוי בין אם בגודל העדשה עצמה ובין אם במהלך השימוש בה. מדובר על עדשות שיכולות להגיע ל-50 מ"מ ומעלה.

שלישית, יש לבחון מאילו חומרים העדשה מורכבת וחשוב להקפיד על הניקיון שלה, להימנע משריטות כמובן ויש לוודא שהיא מוגנת וסגורה בכל פעם כשלא משתמשים בה.

ארבע, עדשת זום אמורה לאפשר לנו למקד את הצילום בצורה חדה וברורה, ולכן יש לבחון אותה לפני שרוכשים ולפני שמשתמשים בשביל לראות עד כמה היא מסוגלת להתמקד באור ובחושך.

כאמור יש אפקטים שונים לעדשה הזאת וחשוב להכיר אותם בשביל ליהנות ממנה באופן מלא

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *