הכלב צועד על קיבתו, או איך נבחר נכון אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

הפתגם המוכר אומר שהצבא צועד על קיבתו, אולם הכלל הזה נכון גם לגבי בני האדם וכל בעלי החיים. כל מי שמגדל כלב יודע עד כמה חשוב לבחור אוכל מתאים לכלב, כזה שיותאם במיוחד לפי הגזע, הגיל ואפילו הטעם האישי של הכלב. אם בעבר נהוג היה לתת לכל הכלבים את אותו סוג מזון הרי שכיום כבר ידוע שישנם סוגים שונים של אוכל לכלבים שנבדלים זה בזה בהרכב התזונתי. כיצד אם כן יכולים בעלי כלבים להתאים את המזון לכלב שלהם?

הגיל קובע

ראשית חשוב לקחת בחשבון את הגיל של הכלב. אוכל לכלבים בוגרים יהא שונה מאוכל לגורים מהטעם הפשוט שהצרכים התזונתיים של הכלב משתנים ככל שהוא גדל. מתן התזונה המותאמת לכלב גור מבטיחה גדילה תקינה והתפתחות טובה של הכלב, מה שכמובן יקל עליו במשך חייו ויחסוך הוצאות שונות בשל בעיות בריאותיות שנובעות מגדילה לא תקינה.

אוכל לכלבים- כמה זה עולה?

כמו בכל דבר גם בתחום של אוכל לכלבים יש עלויות שונות, ובעלי כלבים צריכים לבחור את המזון לפי שיקולי עלות מול תועלת. מזון איכותי יכיל דגנים ופחמימות באיכות גבוהה שמקורם מן החי ולעומת זאת מזון פחות איכותי יכיל דגנים ופחמימות פחות איכותיים כמו תירס וגם תחליפי בשר. כל אלו יובילו לכמויות גדולות של צואה רכב ולאורך זמן ייצרו בעיות עיכול שונות. הבחירה אפוא צריכה להיעשות לפי הרכב המזון כאשר מזון איכותי מכיל בשר, עשיר בחלבון ומוגבל בכמות הפחמימות הריקות והדגנים שיש בו.

דיאטה מותאמת

ממש כמו בני האדם גם כלבים זקוקים לדיאטה מאוזנת שתכיל את כל אבות המזון. היתרון של התאמת מזון איכותי לכלבים יבוא לידי ביטוי גם בטווח הקצר עם פעולות מעיים תקינות ופרווה בוהקת וגם לטווח הארוך עם עצמות חזקות והארכת תוחלת חייו של הכלב. הכמות הרצויה של בשר במזון לגורים למשל היא שליש מרכיבי המזון, כאשר המזון המועדף הוא כזה שמכיל דגים או כבש.

במקרים מסוימים יש צורך במזון מסוג מסוים בשל מצב רפואי חריג, לפי המלצת הווטרינר. הקפדה על מזון מותאם תחסוך בעיות רפואיות של הכלב ולפיכך היא משתלמת גם מבחינת איכות חייו של הכלב וגם מבחינה כלכלית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *