5 טיפים לבניית קורות חיים

קורות חיים

הדבר הראשון שמראיין במקום עבודה, מגייס עובדים, רואה זה את קורות החיים של המועמד אשר מבקש להצטרף לעסק. לכן, אנחנו צריכים לדאוג לספק לו מסמך איכותי, ברור, רהוט עם כל המידע ההכרחי עלינו

כיצד כותבים קורות חיים בצורה נכונה?

חיפוש עבודה הוא דבר לא פשוט, הוא יכול לא מעט זמן, לייצר לא מעט אכזבות ותחושת תסכול. אם אנחנו רוצים שזה יצליח לנו כמה שיותר מהר, הרי שעלינו להגיע מוכנים לראיון עבודה, עלינו להכיר פורמטים לקורות חיים ולהשתמש באחד שיכול לעזור לנו, לשרת אותנו בצורה הטובה ביותר.

במאמר זה, אנחנו נציג בפניכם 5 טיפים לבניית קורות חיים, לפני כן נדגיש נקודה משמעותית. קורות חיים זה לא הדבר היחידי שמשפיע, זה לא הדבר היחידי שחשוב, יש עוד דברים שיכולים להשפיע וחשוב לשים לב אליהם, למשל, איך אנחנו מגיעים לראיון, איך אנחנו מתלבשים, איך אנחנו מדברים ועוד, אך בכל מקרה, מאחר והדבר הראשון שמקבלים מאיתנו זה קורות חיים, הרי שיש להם משמעות רבה ולכן אנחנו צריכים לבנות אותם בצורה נכונה.

5 טיפים לבניית קורות חיים

כתיבה מתומצתת אך מדויקת

קורות חיים לא נועדו בשביל לכתוב סיפור על עצמנו. אנחנו צריכים לכתוב את הדברים בצורה מתומצתת וברורה. אך חשוב מאוד לדייק, לכתוב את הדברים העיקריים והחשובים ולא את מה שאיננו חשוב מספיק בשביל המראיינים.

כתיבה ברורה ורהוטה

חשוב להקפיד על הגהה, חשוב להקפיד על עריכה, השפה צריכה להיות ברורה, רהוטה ויפה. לא שפה של רחוב וגם לא שפה ספרותית מדי.

אך ורק אמת

חשוב שכל פרט יהיה אמיתי, כנה, לא חייבים לספר הכל אבל כן חייבים לדייק ולכתוב רק פרטים אמיתיים. תזכרו, כל פרט שאיננו אמיתי, יכול להתגלות בסופו של דבר.

המלצות

רצוי מאוד לספק המלצות לצד קורות חיים, בין אם זה דברים כתובים ובין אם אלו מספרי טלפון של מעסיקים לשעבר שישמחו להמליץ עליכם.

טקסט אישי

לצד כל הנתונים היבשים, מוטב לכתוב גם כמה דברים אישיים, למה אתם מתאימים לתפקיד, מה בדיוק אתם יכולים לספק למקום העבודה, למה משתלם לבחור בכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *