שיטות ללידה ללא אפידורל

שיטות ללידה ללא אפידורל

רגע הלידה מתקרב, דפיקות הלב מאיצות ונותנות את האות למה שכנראה הולך להיות הפוש האחרון בדרך להבאת בייבי חדש לעולם. הכאבים? הם תמיד יהיו שם אך מה עם קצת עזרה מסבתא רוצה שהביאה עימה שיטה נוחה ופחות מכאיבה ללידה ללא אפידורל? בואו נבדוק.

שיטות ללידה ללא אפידורל

ראשית, מומלץ להישאר בבית בזמן שהצירים מתגברים ונעשים תכופים וארוכים. הציר שיגיע, אמור להיות באורך של לפחות 60 שניות פחות או יותר. תדירות של צירי הלידה אמורים להיות כל שלוש שש דקות בערך, כמובן שיש לקחת בחשבון את המרחק שעליכן לעשות מהבית ועד בית החולים.

צירים שישלחו את היולדת לבית החולים הכי מהר, הם כאלה שייאלצו אותה להפסיק כל פעולה שגרתית ולהתרכז בתרגולי נשימה.

כאשר היולדת עדיין מגיבה ומדברת רגיל, עדיין זה לא הזמן לצאת לכיוון בית החולים, אלא אם ישנה ירידת מים שאז אין כבר איך לעקב את הלידה הקרבה.

מה היא לידה טבעית ואיך היא מתבצעת?

לידה טבעית לרוב, היא לידה נרתיקית ופיזיולוגית, הנעשית ללא כל התערבות רפואית, קראו באתר http://darmayoga.co.il עוד בנושא,. ההגדרה מהי התערבות רפואית אכן משתנה על פי תפישות שונות. ישנן נשים שעבורם בית החולים וההגעה אליו בכלל, היא סוג של התערבות רפואית.

רוב הנשים היולדות תופשת התערבות רפואית כפעולה חיצונית שנעשית על ידי אדם אחד. מעבר לכך, לידה טבעית היא דווקא כזו, שבה האישה לוקחת חלק פעיל,  בלידת עצמה אך בדרכים המותאמות למצב זה וכן שומרות על תנועתיות ונעזרות באמצעים טבעיים כדי לשכך כאבים בזמן הלידה.

האם עדיף ללדת בלידה טבעית?

לידה טבעית, מאפשרת לאישה להיות שותפה פעילה בלידה, וכן להשפיע על מהלך כזה או אחר בלידה ולשנות אותה ואת אופייה, על פי המצב ועל פי תחושותיה. היא מאפשרת תנועתיות, שימוש במים ושינוי בתנוחות הגוף.

הרדך הקצרה יותר היא לרוב בלידה טבעית, ההתאוששות ממנה מהירה יותר, וכן היא מאפשרת לאישה לחזור מהר יותר לפעילות נורמטיבית, ולהתמודד עם מצבים אחרים. מחקרים מראים שתינוק הנולד בלידה טבעית, הוא ערני, ומגיב טוב יותר לסביבתו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *