מה כדאי לכלול בשיפוץ כללי לבית

שיפוץ כללי לבית

שיפוץ כללי לבית הוא פעולה מהותית לכל נראות הבית שאינה מתבצעת בכל יום אלא אחת לכמה שנים. לכן זו ההזדמנות לבצע פעולות שונות המותאמות לצרכים של בעלי הנכס.

בית שגרים בו כמה שנים ועם הזמן נולדו כמה ילדים, יש לבצע שינויים כך שיתאים לילדים בגילאים השונים ומשפחה בוגרת אשר ילדיה עזבו את הקן המשפחתי, זקוקה לסוג אחר של שינוי והתאמה לגיל המבוגר מצד אחד ולהגעת הנכדים מצד שני.

התכנון הוא פרטני לכל משפחה תוך ביצוע סיעור מוחות על הצרכים השונים וביצוע ההתאמה המיטבית לכך.

מה כדאי לכלול בשיפוץ הבית

הרחבת החללים יוצרת שינוי ממשמעותי בנראותו של הבית ולכן אם קיימים קירות מיותרים בין המטבח לבין הסלון, קירות קצרים בפרוזדור או במבואה כדאי לשקול להרוס אותם תוך ביצוע בדיקה עם קונסטרוקטור וקבלת אישורו לכך.

בנוסף לכך כדאי להוריד ציוד שאינו בשימוש כמו מזגן ישן ותעלות מסועפות הנמצאים בתוך נישות גבס שהנמיכו את התקרה. פתיחה של המרחב הזה יכניס המון אור ושטח פתוח הביתה.

אם קיימת צנרת ישנה מברזל, מומלץ לשלוף אותה ואת התשתיות הישנות ולהתקין במקומה צנרת PVC בכל קווי המים לזרימה קולחת של המים במקלחת ובמטבח.

שינויים בחדרים השונים

זה הזמן להדביק לוחות פרקט איכותיים בחדרים. מדובר בפריט נוח מאד לשימוש בעל טמפרטורה קבועה ולכן מומלץ להתקין אותם. מדובר בהתקנה פשוטה ומהירה יחסית ובתחזוקה קלילה בשוטף.

אם קיימות דלתות ישנות וחלונות אשר קשה לסגור אותם, כדאי להזמין דלתות פנימיות בטקסטורות יפהפיות, משקופים חדשים ועבודות אלומיניום של חלונות מודרניים עם תריסים בטיב מעולה אשר יאטמו היטב את הבית בימים גשומים וסוערים.

חדרי האמבטיה

הכלים הסניטריים המודרניים תופסים פחות מקום ולכן הם יוצרים חדרי רחצה ושירותים נעימים הרבה יותר. כדאי לרכוש כיורים מונחים, ניאגרות נסתרות ואסלות תלויות. שיפוץ בית כללי כולל גם אריחים חדשים על הרצפה ועל הקירות לנראות חדשה לחלוטין.

מטבח

בהתאם למצבם של הארונות, מוציאים אותם ומתקינים ארונות חדשים ומודרניים או מחליפים רק את חזיתות הארונות.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: שיפוץ של חנויות

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *