איזה סוגי חרדות קיימים ואיך ניתן להיפטר מהם?

סוגי חרדות

בשנים האחרונות המודעות כלפי חרדות עלתה, וכיום נדמה שיש לא מעט ילדים ואנשים מבוגרים שסובלים מחרדות מסוגים שונים. מהן החרדות הקיימות? הנה סקירה כללית:

זו לא בושה

בטרם נפרט על סוגי החרדות, חשוב לדעת שאם סובלים מאחת החרדות שיצוינו הלאה, מוטב לגשת לייעוץ מקצועי, ולו כדי שתוכלו לקבל מענה ראוי לבעיה. באתר חיבורים לטיפול בחרדות, תמצאו לא מעט מידע מקצועי וטיפים חיוניים להתמודדות.

חרדה כללית

כשאנחנו מדברים על חרדה כללית, הכוונה היא לחשש מאוד גדול מדברים שאינם קונקרטיים, אלא שלל דברים שעשויים להתרחש במהלך היום והחיים, החל מפחד מסכנה ועד לחרדה בריאותית. מדובר במכלול דאגות שמטרידות את מנוחתו של הסובל מהן, כשחשוב להבין שלא מדובר בחרדה מאלמנט אחד ספציפי אלא משלל דברים שעשויים להשתבש.

פוביה

לא מעט אנשים סובלים מפחדים מסוימים, יש מי שפוחדים מג'וקים, מי שחוששים מגבהים ומי שפוחדים ממחטים. הפוביה הזו עלולה לעורר חרדה לא פשוטה בקרב אותם אנשים, שעושים ככל שביכולתם כדי להימנע מסיטואציות הכוללות את מושא הפחד שלהם. פה נעצור לציין כי גם אנשים קלסטרופוביים סובלים מחרדה כאשר הם נמצאים באזור סגור, החל ממעליות ועד לאולמות סגורים. לעיתים החרדות הללו עשויות להוביל להתקפים.

OCD

OCD שהרי זו חרדה טורדנית כפייתית, טמונה במחשבות שאינן בשליטת האדם, ותוקפות אותו לעיתים קרובות. בעקבות אותן מחשבות נוצר דפוס התנהגות מסוים שמעיב על מהלך החיים ועל השגרה עצמה.

חרדה חברתית

חרדה מאינטראקציות חברתיות ומצבים חברתיים שונים. מדובר באחד מסוגי החרדה הבעייתיים, ולו בשל העובדה שהאדם הוא יצור חברתי, וחרדה מסוג זה עשויה להגביל אותו מסיטואציות חברתיות שונות. החשש מהשפלה מול אנשים, דרך ביקורות ופחד ממה אחרים יחשבו עליי, מובילים לחרדה חברתית ניכרת. פה נעצור להסביר שקיימת חרדה שנקראת אגורופוביה, כשמדובר בחרדה ממקומות המכילים המוני אנשים.

פוסט טראומה

חרדה שנובעת מפוסט טראומה, טמונה באירוע משמעותי וטראומתי שהמטופל חווה. זה יכול להיות מאירוע בקרה במהלך הצבא ויכול להיות מתקיפה מינית או אפילו תאונת דרכים.

חרדת בחינות

לא מעט אנשים, תלמידים וסטודנטים, סובלים מחרדת בחינות, מהפחד שיעריכו את ביצועיהם באופן מספרי. אגב, זו לא חרדה שתוקפת רק תלמידים אלא גם אנשים שחוששים מראיונות עבודה והערכת ביצועים באופן כללי.

אם אחת מבין החרדות הללו מאפיינת אתכם, חשוב לפנות לייעוץ מקצועי ולקבל טיפול מתאים. בין אם זה טיפול CBT, בין אם טיפול רגשי ובין אם טיפול בכדורים. רק בריאות!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *