אומנות רחוב ששווה לראות

מופעי רחוב

אומנות רחוב הפכה להיות מאז ומתמיד מהאומנויות המיוחדות ביותר שיוצא לנו לפגוש ביומיום שלנו. לא משנה אם מדובר על אמנות רחוב שבוצעה באופן יזום או באופן מחתרתי – זה לגמרי הפך להיות לטרנד החם בשנים האחרונות. איך תוכלו לדעת שאומנות רחוב כל כך פופולארית? כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לטייל בערים הגדולות בעולם, שם תוכלו להבחין כמעט בכל פינה ביצירות אומנות שפשוט יגרמו לכם לעצור ולהסתכל.

כיצד התחילה אומנות הרחוב בעולם?

הדעה הרווחת היא שאומנות הרחוב החלה כאשר אומנים רבים ברחבי העולם רצו להכניס קצת עניין לסביבה שבה הם חיים. בין אם מדובר על תחנות רכבות שוממות או אפילו סתם קירות בניינים שהיו נראים במצב רע. עם הזמן התפתחה אומנות רחוב והפכה להיות נפוצה כמעט בכל פינה בעולם, אפילו כאן בישראל תוכלו למצוא מבחר ענק של אומני רחוב מכל הסוגים ומכל המינים.

אומנות רחוב דומה מאוד לגרפיטי, אך כאן מדובר בעיקר בציור של דיוקנים או כל סיטואציות שונות לאורך ההיסטוריה. הדבר המיוחד ביותר באומנות רחוב זה שהיא מתבצעת בתוך זמן קצר, כאשר האומן משלים את היצירה בתוך מספר שעות ברוב המקרים. כך שלפעמים תוכלו לקום בבוקר ולגלות כי במהלך הלילה הרחוב שלכם הפך להיות רחוב מקושט עם לא מעט ציורי רחוב.

אומנות רחוב – האם היא פופולארית גם היום?

אולי זה יפתיע אתכם לשמוע, אך כיום אומנות רחוב היא הרבה יותר פופולארית מאשר היא הייתה בעבר. ההפתעה הגדולה ביותר בתחום הזה הינה שכיום אפילו הממשלות והעיריות המקומיות משכירות את שירותיהם של אומני רחוב כמו: מופע פסלים חיים, מופעי קרקס על מנת לקשט אזורים שונים ברחבי העיר או ברחבי המדינה.

כך שאם בתחילת הדרך אומני הרחוב היו פועלים בסתר על מנת להוציא החוצה את הכישרון שלהם, כיום יש להם במה לעשות זה באופן גלוי וגם כמובן לקבל על כך שכר. כיום גם בישראל תוכלו לשוטט באזורים רבים בעיקר בתל אביב ובירושלים ולראות לא מעט מייצגי ומופעי רחוב מרשימים שהמטרה העיקרית שלהם היא לגרום לכם פשוט לעצור ולהסתכל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *