קשיים בתרגום עוקב

תרגום עוקב

מתורגמנים רבים יכולים להעיד שתרגום עוקב הינו חווית תרגום יוצאת דופן, המשלבת רצינות, חדות והתמדה, המסיעיים בעמידה בפני האתגר.

תרגום עוקב יכול להתקיים בכל עסק ולהיקרא עבור כל מטרה שהיא, בשפות שונות ובשימוש במונחים שונים.

קשיים רבים עלולים לעלות בעבודת תרגום מהסוג הזה, את חלקם נחשוף בפניכם כאן:

שפה נדירה ומונחים מורכבים

מתורגמנים נקראים לעבודות תרגום עוקב במספר תחומים שונים, כמו למשל: תרגום עוקב עבור רופאים, תרגום עוקב בבית משפט, תרגום עוקב לכנס, תרגום עוקב להדרכה והרשימה עוד ארוכה. בכל אחד מהתחומים השונים קיימים מילים ומונחים מסויימים, המתאימים לאופי המקום, אותם המתורגמן חייב ללמוד ולשנן בכדי להגיע מוכן ולא להיתקל בבעיות.

בנוסף, כל אחד מהתחומים יבקש את שפת התרגום הנדרשת עבורו בהתאם לקהל היעד, על המתורגמן להכיר את אופן השימוש במונחים השונים, כשמתרגמים אותם מעברית לשפה זרה אחרת ועליו להבין את נושא השיחה, בכדי לנהל דיבור שוטף שיקרין ביטחון.

מיקום

התרגום העוקב יכול להתבקש בכל רחבי הארץ, כל מקום בו יוחלט לקיים את השיח נכנס לרשימה, בתי קפה, בתי מלון, אוניברסיטאות, בתי חולים, בתי משפט, בפארק בחוץ או כל מקום אחר שמתאים ללקוח. המתורגמן חייב להגיע בזמן שהוגדר לו, עליו לחשב את הזמנים, בהתאם למרחק ולשיבושים העלולים להתרחש בדרך וכן להגיע בהופעה המכבדת את המקום אליו הוא נדרש להגיע.

התראה קצרה לעומת חומר מורכב

עלולים לקרות מקרים בהם לקוח צריך מתורגמן בדחיפות, מהיום למחר ולעיתים אפילו מהיום להיום. התראה קצרה שכזאת לא מאפשרת למתורגמן להתכונן כראוי לעבודת התרגום, החומר הנדרש יכול להכיל כמה עמודים או מצגת שלמה, בהם נמצאים המונחים הספציפיים שמתאימים לאופי הפרויקט ונדרש זמן ללמוד ולשנן את החומר.

בנוסף, מתורגמן מקצועי יעדיף להגיע כמה שיותר מוכן לעבודת התרגום, הכנה מקדימה הכוללת לימוד החומר בקפידה, הסדרת דרכי ההגעה ומנוחה טובה ישפיעו ישירות על ביצוע העבודה כראוי.

בלאק אאוט וקהל רחב

מתורגמן עלול להגיע לעבודה אל מול קהל רחב, זה עלול להגביר את הלחץ ולגרום לבלאק אאוט. לכן, יש לשמור על רוגע ולהתנהל בהתאם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *