מהו אמן חושים

מהו אמן חושים

אם אנחנו נפנה לקהל בשאלה מה זה אמן חושים, סביר להניח שאנחנו נקבל אינספור תשובות. ייתכן שחלקן יהיו נכונות, סביר להניח שחלקן גם יהיו דומות, אך עדיין אנחנו לא נקבל תשובה אחידה כמו לגבי תחומים אחרים, למשל, אם אנחנו נשאל מה זה זמר או מה זה כדורגלן.

הסיבה לכך היא שאנשים רבים רואים אמני חושים בצורות שונות ולא בצורה אחידה, לא בצורה דומה. יש מי שמסתכל על אמן חושים כסוג של קוסם, יש מי שמתייחס אליו כסוג של מדיום, סביר להניח שיש כאלה שבטוחים שיש לו כוחות על ויש מי שבטוח בכך שהוא עובד על אנשים בעיניים והכל בעצם הצגה מבוימת.

כפי שנוכל לראות מיד, התשובות הנ"ל אינן נכונות. אמן חושים הוא אדם שלמד את המקצוע, התנסה בו לא מעט, שיכלל את הטכניקה שלו, ועדיין, הוא לא יכול לנבא את העתיד, הוא לא יכול להעלים אנשים בקסם, והוא גם לא עושה הצגות כפי שנדמה. הוא מבצע את עבודתו בצורה ישרה ואמינה.

אז מה זה אמן חושים

למעשה אמן חושים הוא אדם שיודע לצפות התנהגויות אנושיות, לזהות אותן ולהבין מהן כיצד האדם שעומד מולו יתנהג. הוא לא קוסם, מאחר והוא לא עובד עם אביזרים, הוא גם לא נביא שיכול לנבא מה יהיה בעתיד. עם זאת הוא כן מסוגל בעזרת הכישורים שלו לבצע פעולות שונות.

אמן חושים טוב ידע לזהות את ההתנהגות של האדם שעומד מולו, ועליה פיה לדעת כיצד הוא נהג או נוהג. לכן, הוא ידע לזהות איזה קלף, נניח, הוא בחר מתוך ערימה של קלפים או מה הוא עשה רגע לפני שנכנס למופע. זה לא הצגה, אלא פשוט ניסיון וידע מקצועי.

קראו גם על: מופעים של קסמים למבוגרים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *